Gadżety kuchenne dla każdego

6 listopada 2021 Off By A.Z.
Gadżety kuchenne dla każdego
Kuchnia to niezwykle istotne pomieszczenie w domu. Rodzinne posiłki tworzą atmosferę, pozwalają odpocząć i mile spędzić kilka chwil. Czasami w kuchni władzę ma kobieta, czasem mężczyzna, czasem pichcą wspólnie, nie istnieją tu sztywne zasady. Przyjemniej jednakże spędzać czas jak ma się porządne wyposażenie kuchni.

fondue

Źródło: www.garneczki.pl
Czasami może się zdawać, iż jeśli posiadamy w kuchni zbyt wiele urządzeń to nie zmieszczą się z niej niewielkie kafetery z ale to tylko wrażenie. Dobrze jest mieć choć parę pomocnych przedmiotów, zwłaszcza, jeżeli konkretne potrawy przyrządzamy częściej niż inne. Zdecydowanie do tej grupy należą szczypce, których można używać do odwracania kotletów w rondlu, wyjmowania jarzyn z wrzącego rosołu i mnóstwa innych czynności. Gdy wykorzystujemy szczypce mamy pewność, że kawałek mięsa się nie rozpadnie – a może się tak stać, kiedy obracamy go jakimś szpikulcem.

Trudno zobrazować sobie kuchnię bez suszarki do naczyń. Nawet w epoce zmywarek przydaje się ona, bo przede wszystkim, nie wszystkie naczynia można umyć w zmywarce, po drugie – byw, że zostaje nam do umycia ledwie kilka talerzy, a przecież w takiej sytuacji nie będziemy włączać wielkiej machiny. Przeminęły już czasy, kiedy suszarka (więcej na stronie) była topornym, byle jakim ohydztwem wiszącym nad zlewozmywakiem na gwoździach.

Obecnie te rzeczy mogą stanowić prawdziwą ozdobę pomieszczenia. Kolejna istotna rzecz – garnki do płyty indukcyjnej. Są one inne od standardowych. Mają włożoną właściwą płytkę w dno, która właściwie reaguje na zmiany temperatury płyty. Kiedy zdecydujemy się na płytę indukcyjną kupmy również odpowiednie garnki, a wówczas przygotowanie posiłków będzie przyjemniejsze. Oczywiście, tego typu naczynia kosztują więcej niż zwykłe, lecz przecież nie kupujemy ich co dzień. Absolutnie powinniśmy wyłożyć nieco więcej na świetny sprzęt. Najlepiej kupować zestawy garnków.

Gdy często zapraszamy przyjaciół, albo sami lubimy rozkoszować się w otoczeniu bliskich Wysokiej klasy alkoholem sprawmy sobie zestawy do wina i fondue. W jego skład wchodzi porządny korkociąg, obrączka na butelkę hamująca spływanie kropelek alkoholu na stół, czasami także termometr i zatyczka, którą możemy włożyć do butelki kiedy pragniemy schować wino. Tego typu zestaw to również fantastyczny pomysł na prezent.

Naturalnie trzeba posiadać również zestawy różnego typu szklanek do drinków, kieliszki do wódki, wina, koniaku, przydadzą się również mieszadełka. Można nawet kupić kostkarkę do lodu, albo inne takiego rodzaju gadżety. W przytulnej i świetnie wyposażonej kuchni czas upłynie nam na pewno przyjemnie.