Funkcjonalna i ładna kuchnia za jednym zamachem. Czy to jest do zrobienia?

9 listopada 2021 Off By admin
Funkcjonalna i ładna kuchnia za jednym zamachem. Czy to jest do zrobienia?
Stworzenie praktycznej i uroczej kuchni to niełatwa sprawa, bo rzeczy praktyczne, które powinny być pod ręką, nie zawsze są na tyle ładne, by wystawiać je na widok publiczny. Moda na trzymanie wszystkiego na wierzchu przyszła z knajp i bistro, lecz czy sprawdza się w domu?

akcesoria kuchenne

Autor: Philippe Starck
Źródło: Decorneo.pl

Naturalne jest, że i tu – jak w każdym przypadku – znajdą się i oponenci, i zwolennicy takiego rozwiązania. Jeszcze do niedawna panowała moda na wyeksponowane akcesoria kuchenne, rozwieszone wzdłuż całej ściany pod kuchennymi szafkami, jak noże czy cedzaki, panowała moda na oszklone barki. Potem był czas, gdy w kuchniach umieszczane były drewniane stojaki z przegródkami na noże i stojaki na butelki z winem. Obecnie zapanowała moda na belkę magnetyczną i przytwierdzone do niej wszelkie akcesoria kuchenne. Czy to wygodne rozwiązanie – zdecydowanie – wystarczy chwycić coś, czego potrzebujemy. Ale czy jest to ozdoba kuchni? Rozwiązanie takie stosują bary itp., z wielu istotnych powodów. Przede wszystkim – filiżanki myte są bardzo często. Gdy umieszcza się je w przegródkach nad barem, szkło wyciągnięte ze zmywarki szybko stygnie i łatwo ich użyć w każdym momencie by na przykład przygotować drinka. Tak samo z różnymi akcesoriami – muszą być na wyciągnięcie ręki i byłoby najlepiej, gdyby nie zabierały przestrzeni na szafkach. W ten sposób kieliszki, rozdrabniacze i miarki i inne sprzęty mają swoje miejsce nad głowami wszystkich. Osoby chcące zaoszczędzić na czasie kupują zmywarkę wolnostojącą lub pod zabudowę.

suszarka do naczyń

Autor: black+blum
Źródło: http://fabrykaform.pl

Ale nie wszystkie naczynia możemy umyć w zmywarce, dlatego dobrze jest obok zlewu postawić suszarkę do naczyń (zobacz dokładnie tutaj). I to niestety suszarki do naczyń są takimi przedmiotami, które niezbyt dobrze się prezentują, a powinny stać „na powietrzu”. Nawet te wyjątkowo ładne egzemplarze nie całkiem się sprawdzają. Niedawno pojawiły się takie suszarki do naczyń, jakie zamiast klasycznych wydzielonych miejsc miały plastikowe drzewka.

W zalewie otaczających nas tekstów niełatwo jest odnaleźć rzeczywiście przydatne informacje. Z tego powodu jeśli fascynuje Cię taki post, to koniecznie zobacz rekomendowane info (https://wphw.pl/bielizniarki-wojcik).

Specyficzne (i całkiem wygodne) suszarki do butelek dla dzieci imitują duże gałązki trawy.Osoby, które lubią mieć wszystko w określonym miejscu, przy projektowaniu swojej kuchni marzeń z pewnością zaplanują ilość zamykanych szafek i szuflad, z kolei osoby, które lubią być otoczone przedmiotami, chętnie urozmaicą przestrzeń pod półkami wystawką noży, a wolną przestrzeń koszem na owoce, suszarką do naczyń czy kolorowymi wieszakami na ścierki.