Fototapeta w kuchni jako sprytne rozstrzygnięcie

6 marca 2021 Off By admin
Fototapeta w kuchni jako sprytne rozstrzygnięcie
ściana kuchenna i w łazience jest wiele bardziej narażona na wpływ wilgotności, temperatury, także zabrudzeń, niż ściany w pozostałych pomieszczeniach.
Płytki ceramiczne, jakkolwiek wciąż popularne, nie królują już w każdej kuchni.

fototapeta do kuchni

Autor: Toiles de Mayenne
Źródło: Toiles de Mayenne
Do działań wkroczyły nowoczesne i wiele bardziej oryginalne tworzywa. Ściany kuchenne są bardziej niż pozostałe nawierzchnie narażone na ścieranie, poplamienia, działanie przeróżnych substancji, dlatego muszą być prawidłowo ochronione. Szczególnie punkt między szafkami, a blatem roboczym, za kuchenką, czy zlewozmywakiem. Nietrudno w tym miejscu o zanieczyszczenia, tłuste plamy.

Do niedawna można było spotykać tapetę jedynie w pokojach, korytarzach. W tej chwili już w kuchni, bądź łazience. I zwolenników tego kreatywnego wyjścia przybywa. Do takich miejsc jak kuchnia najlepiej nadają się tapety winylowe. Ich wierzchnią warstwę można często myć, a nawet polerować. Fototapeta do kuchni winylowa porządniej aniżeli farba (sprawdź farba tablicowa pomysły) zakryje nierówną ścianę. Nim położymy tapetę powinno się przemyć z brudu i tłuszczu ścianę. Do naklejenia tapety używamy klej wodoodporny. Zamiast jednokolorowych kafelków można na ścianę między szafki, a blat przykleić laminowaną fototapetę. Wzory i zabarwienia zachwycają. Soczyste arbuzy, wysokościowce Manhattanu, bambusy, abstrakcyjne kształty. Dzisiejsze fototapety są wytrzymałe na wodę i zmywalne. Naklejamy je bezpośrednio na gładką i zagruntowaną powierzchnię.

Przy blacie kuchennym dobrze jest ją ubezpieczyć silikonem, ażeby nie podeszła wodą. Fototapety w kuchni można zabezpieczyć szkłem. To nietuzinkowy wybieg na urządzenia wnętrza.