Efektywne sposoby promowania naszego nowootwartego sklepu

3 listopada 2019 Off By admin
Efektywne sposoby promowania naszego nowootwartego sklepu
Kiedy otwieramy nowy sklep, dobrze jest zatroszczyć się o to, by klienci jak najszybciej o nim dowiedzieli. Przydadzą się różnego typu reklamy promujące naszą działalność a także prezentujące naszą ofertę przyszłym klientom.

gazetki
Często stosowanym typem reklamy są ulotki.

Formuła tej witryny niebywale Ci się spodobała? Raduje nas to. Zatem pewnie chcesz przejść do nowej strony? Prosimy, dowiedz się także jak to zrobić.

Jest to jednocześnie niedrogi sposób na promocję oraz wymagający najmniej pracy. Trzeba posiadać projekt ulotki oraz pójść do drukarni lub innej firmy zajmującej się poligrafią i wydrukować materiał promocyjny. Warto jednakże pamiętać o tym, że jest to mało przyjazne dla środowiska rozwiązanie, gdyż zużywamy wiele papieru. By ciągle informować klientów o ofercie możemy udostępniać im gazetki reklamowe. Możemy je roznosić jak ulotki czy też dawać w gratisie do zakupów robionych w sklepie.

Prezentują one aktualne promocje oraz wyprzedaże w sklepie oraz zdjęcia produktów. Gazetki reklamowe głównie produkowane są z papieru z recyklingu, co jest wyjątkowo ekologicznym rozwiązaniem. Możemy także rozwieszać plakaty w okolicach sklepu a także zamawiać reklamy w miejskich gazetach przykładowo w Poznaniu czy Krakowie. Na pewno zachęci to klientów do odwiedzin w naszym sklepie oraz (przejdź do strony) do kupienia sugerowanych produktów.

gazetki

Źródło: pixabay.com
Oprócz podanych form reklamy powinniśmy także zatroszczyć się o reklamę w internecie. W dzisiejszych czasach jest to wyjątkowo istotne narzędzie mające swój udział w promowaniu firm. Tworząc swoją stronę w sieci musimy zadbać o to, by oferta była wyraźnie zaprezentowana oraz nasza strona była dosyć łatwa w obsłudze. Możemy spróbować zrobić stronę samodzielnie bądź zatrudnić do tego profesjonalną firmę, która wykona wymarzoną stronę w internecie dla naszej firmy. Dobrze jest również udzielać się na portalach społecznościowych, dzięki temu zyskamy szerokie grono klientów. Oczywiście najlepszą reklamą niezmiennie będzie świetna obsługa klientów, którzy później polecą nasz sklep znajomym jak również rodzinie.

Nieważne, którą formę reklamy wybierzemy najbardziej istotny będzie stosunek do klienta w połączeniu ze skuteczną reklamą. Klienci z pewnością zapamiętają miłą atmosferę oraz z chęcią wrócą do sklepu kolejny raz.