Dobrze wyposażony magazyn, o jakim tak można powiedzieć? Co powinno się w nim znaleźć? Jakiego rodzaju normy musi spełniać?

29 stycznia 2019 Off By admin
Dobrze wyposażony magazyn, o jakim tak można powiedzieć? Co powinno się w nim znaleźć? Jakiego rodzaju normy musi spełniać?
Budynki magazynów muszą być murowane i ognioodporne. Ważne jest, aby podłogi były trwałe na działanie przechowywanych w magazynie rzeczy oraz na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ wszelkie nierówności utrudniają poruszanie się wózków i przemieszczanie się osób zatrudnionych.

Jeżeli to możliwe podłogi muszą zrobić jeden poziom, pozbawiony progów, schodów i pochylni. Szerokość drzwi powinna być dostosowana do sposobu używanych środków transportu i organizacji ruchu.

Regały paletowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com

W każdym pokoju powinny znaleźć się czytelne tablice, pozwalające dopuszczalne obciążanie stropu na 1m2. Ściany i sufit muszą być dostosowane na działanie utrzymywanych substancji oraz, tak jak i podłoga, niezbyt trudne do odkurzania lub zmywania. Okna (skorzystaj z promocji na okna pvc wrocław) powinny być zabezpieczone przed włamaniem. Stosunek powierzchni szkła okien do powierzchni podłogi powinien wynieść co najmniej 1/12. Oprócz oświetlenia normalnego powinno być organizowane wspaniałe oświetlenie sztuczne. W miejscach utrzymywania drobnych części i tam gdzie trzeba rozpoznawać etykiety musimy instalować kolejne lampy.

Dobre wyposażenie magazynów to też doskonała wentylacja: naturalną lub grawitacyjną – w miejscach, w których nie przetrzymuje się materiałów niebezpiecznych (np. magazyny części wymiennych, narzędzi, wyrobów metalowych) oraz pełniącą wyznaczone przepisy p-poż. w magazynach materiałów niebezpiecznych- następna strona http://olejnik.pl/regaly-jezdne/TAG=Magazyny], których sposób instalowania podłogi poniżej kondygnacji znajduje się ponad terenem, powinny mieć rampy. W prawidłowo zorganizowanych magazynach poziom podłogi będzie znajdował się na takiej wysokości, aby stworzyła ona z rampą jedną płaszczyznę. Wysokość ramp musi być dopasowana do wysokości podłogi skrzyń załadunkowych najczęściej używanych pojazdów a ich szerokość do rodzaju środków transportu wewnątrz. Dla porządku prac powinny być ustawione odpowiednie regały paletowe. Nie wolno robić ramp bez schodów, tak aby pracownicy mogli zeskakiwać z wysokości lub wspinać się na rampę. Krawędzie rampy trzeba malować w skośne czarno-żółte pasy ostrzegające. Pamiętajmy o tego typu wymogach.