Dlaczego żurawie są niezastąpione na większości placów budowy, opis ich najważniejszych rodzajów.

28 grudnia 2021 Off By admin
Dlaczego żurawie są niezastąpione na większości placów budowy, opis ich najważniejszych rodzajów.
W dzisiejszych czasach nad każdą większą budową widniał pewnie będzie przynajmniej jeden wysoki na kilkadziesiąt metrów żuraw. Na placach budowy pojawiły się one stosunkowo niedawno, jednak od tego momentu kariera ich przebiega błyskawicznie. Żurawie są aktualnie nieodzownym sprzętem, który znacznie ułatwia codzienną pracę na budowie, ale także umożliwiającym wykonanie wielu trudnych do wykonania do tej pory rzeczy. Przede wszystkim ogromną zaletą żurawi jest to, że potrafią one podnosić różne materiały i przedmioty na daną wysokość. Przed ich pojawieniem się wszystko trzeba było wnosić ręcznie albo wykorzystywać jakieś niewielkie wyciągi.Dzięki żurawiom takie operacje trwają dużo sprawniej, a co najistotniejsze, nie muszą niepotrzebnie angażować załogi, jaka przez ten czas może się zająć innymi zajęciami. Należy także wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. Niektórym może się wydawać, że ze względu na konstrukcję jakieś zdarzenia przy udziale żurawi będą się często zdarzać, lecz jest całkowicie odmiennie, transport przy pomocy tego urządzenia jest dużo bardziej bezpieczny niż wnoszenie materiału przez pracowników.

dom - odbitka

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
dom - odbitka

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com

Żurawie dzielą się na dwie podstawowe odmiany, to znaczy ruchome oraz stacjonarne, jakie można przewozić z miejsca na miejsce – Dzwigmar.plazuje, w budowlanej branży bardzo popularny jest żurawie wynajem a nie kupowanie ich na stałe. Wiąże się to między innymi z tym, że żurawi się nie potrzebuje przez cały czas trwania inwestycji, a jedynie w jej pewnych fragmentach. Z tego też powodu firmy, które nie mają większej liczby prowadzonych na raz inwestycji gdzieś by musiały ten żuraw przechowywać, a i tak wiele dni byłby on niewykorzystany. Za to żurawie wieżowe wynajem daje ten komfort, że urządzenie będzie pożyczone tylko na czas, w jakim będzie niezbędne, i tylko za to będzie się także płacić.
W branży funkcjonuje sporo firm, specjalizujących się w tego typu wynajmie, dając swoim klientom kompletną obsługę (czytaj to). Nczytaj tom, że jeżeli będzie trzeba, to razem z żurawiem będzie można także wynająć kogoś do jego obsługi.