Dlaczego kupno nowej chłodziarki może w korzystny sposób wpłynąć na finanse restauracji bądź supermarketu

5 maja 2021 Off By admin
Dlaczego kupno nowej chłodziarki może w korzystny sposób wpłynąć na finanse restauracji bądź supermarketu
Produkty przeznaczone do sprzedaży muszą się wspaniale prezentować. Żaden trzeźwo myślący kupujący nie kupi zwiędniętej sałaty lodowej bądź bananów uszkodzonych podczas transportu. Dlatego tak istotne stają się ładne różnokolorowe opakowania i interesująco zaaranżowane wystawy sklepowe. Wzrok konsumenta przykuwają też potężne meble chłodnicze, a wyeksponowany tam produkt kusić powinien zwłaszcza tych, którzy wyszli na zakupy nie jedząc dobrego śniadania.

sprawdź tutaj

Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti

– najlepsza oferta mebli chłodniczych

W prywatnych domach szybko psujące się towary żywnościowe przechowujemy w lodówkach czy zamrażarkach. Tego rodzaju sprzęty AGD są przeważnie niedużych gabarytów, oczywiście w porównaniu do maszyn używanych w przemyśle przetwórczym, i wcale nie sprawdziłyby się podmiejskich jadłodajniach, supermarketach bądź cukierniach. Wspomnieliśmy już tu, że odpowiednia wizualizacja może zdziałać cuda, tymczasem w warunkach domowych, tak czy owak na razie nie jesteśmy zmuszeni eksponować ledwie co kupionej szynki albo sera pleśniowego.

Do restauracji czy pozostałych lokali gastronomicznych, jak również hipermarketów potrzebne są takie maszyny chłodnicze, które mają przeszklone ścianki i drzwiczki. Kupujący może wtedy obejrzeć przygotowane przystawki lub desery, a w samoobsługowych sklepach wyciągnąć interesujące go produkty. Wybór konkretnej chłodziarki bywa uzależniony od rodzaju prowadzonej działalności. W barach zobaczymy nadstawki bądź witryny chłodnicze, z kolei w dużych sklepach najlepiej sprawdzają się mniejsze albo większe regały czy lady chłodnicze.

Chociaż zakup chłodziarki znanego producenta może podnieść utargi w danym lokalu, to jednak nie trzeba zapominać, że meble chłodnicze zostały skonstruowane nade wszystko po to, by przedłużyć trwałość żywności. Na zapleczach, gdzie nie dociera ciekawski wzrok konsumentów, stoją o dużo większe urządzenia, np. komory chłodnicze, gdzie dla przykładu gromadzone są towary, które niedługo trafią na sklepowe półki. Takie komory przeważnie są wytwarzane ze stali nierdzewnej, zatem są bardzo solidne, a czyszczenie wnętrza nie sprawia jakichkolwiek problemów. Jednocześnie warto też zauważyć, że nawet najdroższa chłodziarka (sprawdź: chłodziarki do wina jednostrefowe) nie może przedłużyć trwałości towarów spożywczych, stąd trzeba cały czas sprawdzać daty zamieszczone na opakowaniach.