Designerskie sofy brylują na salonach

9 czerwca 2020 Off By admin
Designerskie sofy brylują na salonach
Prawie 30 lat temu, mogliśmy usłyszeć w mediach, że przez przypadek natrafiono na dzieło Michała Anioła, Pietę z 1545 roku. Płótno warte 190 milionów funtów odkrył emerytowany amerykański pilot Martin Kober. Latami dzieło było złożone za…sofą. Niesamowite, obraz dawno już by się odnalazł, gdyby pilot zerknął czasem na wnętrzarskie gazety oraz programy poświęcone projektowaniu wnętrz. Albowiem to tam już od pewnego czasu dowiadujemy się, iż ulokowanie kanapy pod ściana to przeżytek. Może gdyby pan Kober odsunąłby ją trochę i obraz sam wpadł mu w ręce?

sofa

Autor: Futura
Źródło: www.novadecor.pl

W wielu salonach sofy znajdują się w nieodpowiednim miejscu – zwykle ”przytulone” do ściany, bez żadnego towarzystwa.

Czy zajmują Cię prezentowane tematy? Jeśli tak, to odszukaj więcej tutaj (https://www.cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/wanny) i znajdź więcej informacji na przedstawiany temat – z pewnością będą niezwykle wciągające.

Najwyższa pora na małą rewolucję.

Najważniejsze, zmieńmy jej miejsce – gdy możemy sobie na to pozwolić, przestawmy sofę na tle okna lub w takim punkcie, w którym będziemy mogli spoglądać resztę mieszkania. Dziś sofa to mebel, który dobrze wygląda z każdej strony. Nie szkodzi więc, że goście zobaczą naszą kanapę z tylu – te współczesne to prawdziwe dzieła sztuki.

Pamiętajmy też, że sama sofa nie „zbuduje” klimatu na jakim nam zależy, idealnie czuje się w towarzystwie stolików kawowych, bujnej roślinności czy designerskiej lampy. Nie zapominajmy też o poduszkach! Są niczym wisienka na torcie.

sofa

Autor: JADIK
Źródło: JADIK

Dzisiejsze kanapy są naprawdę ogromne i wygodne. Projektanci sof mają pole do popisu: prościej tu wymyślić dodatkowe funkcje, bo duży mebel ma większą pojemność. Na takim już nie tylko posiedzimy, lecz i wygodnie się wyśpimy. Designerskie sofy rozkładane (-> www.damnet.pl/produkty/salon (www.damnet.pl/produkty/salon)) pozwolą na chwile relaksu przed dobrym kinem, jednocześnie zapewniając dodatkowe miejsce do spania. Bo z współczesnymi sofami można zdziałać cuda: raz są łóżkiem, raz szezlągiem, układamy je jak puzzle.

Nowoczesne sofy modułowe zaskoczą nas swą funkcjonalnością. Należy stwierdzić, że nowoczesne sofy to nie tylko miejsce do siedzenia. Jak żaden inny mebel, mogą stanowić główną i jedyną ozdobę pomieszczenia. A nie lada to wyzwanie, ponieważ to właśnie w salonie toczy się nasze życie codzienne. To tam relaksujemy się i tam omawiamy istotne tematy dotyczące życia rodzinnego.

Ostatnia rada, do roboty! Przesuwamy kanapy i szukamy skarbów!