Czym się cechuje współczesne oświetlenie LED, gdzie znajduje ono swoje zastosowanie.

6 maja 2020 Off By admin
Czym się cechuje współczesne oświetlenie LED, gdzie znajduje ono swoje zastosowanie.
W ostatnich latach w oświetleniowej technice dokonała się mała rewolucja, a wszystko przez upowszechnienie się diod ledowych. Źródła światła oparte na LEDach zaczynają być coraz popularniejsze, zresztą trudno się dziwić mając na uwadze ich niezliczone zalety.

wanna z hydromasażem

Autor: Excellent SA
Źródło: Excellent SA
żarówka led 7w

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku wielu kupujących może trochę zatrzymywać cena, gdyż tego typu żarówki są kilka razy droższe od pozostałych rodzajów, przeciętnie ich ceny rozpoczynają się od kilkunastu złotych. Lecz należy pamiętać o jednym ważnym aspekcie, a mianowicie o tym, że potrzebują one dużo mniej energii. Efektywność żarówek ledowych wynosi nawet do 80 procent, więc do wyemitowania identycznego strumienia światła potrzeba dużo mniej prądu, a to w bezpośredni sposób będzie wpływać na rachunki za energię elektryczną. Jak się ocenia, już za parę miesięcy kupno tego typu żarówki się zwraca.
Następną oszczędnością będzie to, że przeciętna żarówka led 7w świecić może znacznie dłużej, niż żarówki tradycyjne, rzez co nie będzie trzeba wymieniać jej tak szybko. Jeżeli dołoży się do tego dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, to w rezultacie bardzo dobrze widać, z tego też powodu tego typu oświetlenie cieszy się taką popularnością. Kolejną jego zaletą są ogromne możliwości aranżacyjne, które się nie ograniczają jedynie do zwykłych żarówek. Może oczywiście być zastosowana typowa oprawa hermetyczna led, do której zamontuje się żarówki o tradycyjnym kształcie.

Ale chętnie wybierane są na przykład rozmaite taśmy albo listwy, jakie można zamocować na ścianach, schodach czy pod szafkami.