Czym myć samochody – parę tipów

7 czerwca 2021 Off By admin
Czym myć samochody – parę tipów
Jeżeli posiadamy własny samochód, chcemy aby prezentowało się jak najlepiej. Głównym sposobem jest rzecz jasna dokładne i systematyczne mycie. Możemy korzystać z minimum trzech form – myjni automatycznej, ręcznej czy samodzielnego czyszczenia w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Należy zaznaczyć, że gdy myjemy samochód w niewłaściwym miejscu, możemy otrzymać karę finansową. Pierwsza z wymienionych, czyli myjnia automatyczna, nie jest zawsze dobrym pomysłem. Zdarza się, że czyści niedokładnie, dodatkowo brudne szczotki mogą zarysować lakier. Jeśli zamierzamy umyć pojazd samodzielnie, powinno się sprawdzić, jak zrobić to prawidłowo, by nic nie uszkodzić.

Przede wszystkim musimy mieć świadomość czego potrzebujemy. Samochodu nie umyjemy bez wiadra, najlepiej 2, ponieważ do jednego wlejemy szampon, natomiast drugie – z czystą wodą może być przydatne do płukania gąbki czy szmatek. Kolejny jest samochodowy szampon i inne kosmetyki samochodowe, przykładowo różnego typu nabłyszczacze, płyn do szyb, wosk lub płyny do felg. Kosmetyków jest bardzo dużo, więc z pewnością każdy znajdzie coś najlepszego dla siebie.

Zobacz również:

Środki czystości

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro posiadamy już wiadra i kosmetyki samochodowe, niezbędna będzie także gąbka do mycia. Aktualnie można ją wymienić na wygodniejsze akcesoria – rękawica z mikrofibry sprawdzi się świetnie. Do suszenia auta najlepszy będzie ręcznik lub szmatka, najlepiej ponownie z mikrofibry, która wspaniale chłonie wodę. Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać jest wypłukanie samochodu wodą. Nakładanie szamponu bezpośrednio na piasek i kurz może powodować uszkodzenia lakieru. Po spłukaniu warto zająć się nadkolami. Są one często naprawdę zabrudzone, dlatego powinno się przygotować do ich czyszczenia osobną rękawiczkę. Po umyciu kół nadchodzi czas na części poziome, kolejno skośne. Warto wiedzieć, że najlepszymi ruchami, jakimi możemy myć samochód, są ruchy proste. Umyte auto rzecz jasna trzeba spłukać czystą wodą.

Do osuszania niezastąpiona będzie ścierka z mikrofibry bądź ręcznik – również z tego materiału. Doskonale chłonie wodę, w związku z czym naprawdę dokładnie ją usuniemy. Gdy auto jest osuszone warto umyć specjalnym płynem okna. Dodatkowo dobrym krokiem jest woskowanie pojazdu – kliknij link. Należy jedynie gąbką (najczęściej dołączaną do wosku) nałożyć cienką warstwę na lakier (więcej o: powłoka ceramiczna) i wypolerować go delikatnie ściereczką. Dzięki temu, będziemy posiadać komfort wyczyszczonego auta przez dłuższy okres.

Choć może się wydawać, że myjnie (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar/dysze-paliwa-techkar,2,3537) to rozstrzygnięcie szybsze i bardzo komfortowe, samodzielne czyszczenie sprawi, że pojazd będzie dokładnie czysty. Jego elegancki wygląd stanie się niejako wizytówką i z pewnością taka praktyka będzie procentować w przyszłości.