Czym jest kurs na drona, jakie istnieją certyfikaty kwalifikacji oraz czym są one podyktowane?

8 maja 2020 Off By admin
Czym jest kurs na drona, jakie istnieją certyfikaty kwalifikacji oraz czym są one podyktowane?
XXI wiek przynosi wiele różnych nowinek technologicznych, jakie z biegiem czasu stały się nawet nierzadko narzędziem pracy wielu ludzi. Przykładowo takie drony, zatem niewielkie urządzenia latające, wielokrotnie mające kamerkę oraz obsługiwane za pomocą zdalnego sterownia.
Niezwykle nierzadko stosowane są przez różne agencje reklamowe, jakie mogą za ich pomocą samodzielnie nakręcić film ukazujący np. teren danej spółki lub przyjęcia z tzw. lotu ptaszka.

Odmiennym dowodem, gdzie drony znajdują swoje zastosowanie są biura nieruchomości, które potrafią w taki sposób przedstawić oferowaną nieruchomość. Jednak nie każda persona może być operatorem takiego sprzętu.

Nie czekaj: przejdź do serwisu klimatyzatory, żeby uzyskać dodatkowe fakty na opisywany w wpisie temat. Oczekujemy na twoją opinię!

Musi bowiem odbyć kurs na drona, a więc mieć specjalistyczne uprawnienia. Jest tak dlatego, ponieważ jego obsługa wymaga znacznego doświadczenia oraz odpowiedzialności. „Kierowanie” drona może odbywać się za sprawą specjalnych binokli, jakie pokazują widok z kamerek zainstalowanych na niniejszym latającym urządzeniu. Zupełnie tak, jakby jego operator był przykładowo na wysokości przykładowo kilkunastu metrów.

rozwój

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
A czym jest w praktyce takowy kurs na drona? Ułatwia on osiągnięcie świadectwa kwalifikacji UAVO, czyli z ang. Unmanned Aerial Vehicle Operator (operator bezzałogowego statku powietrznego).

Podoba Ci się ten artykuł?! To przejdź do oferty regały paletowe wjezdne, by zaznajomić się z ciekawymi info na omawiany temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

Są 3 uprawnienia w ramach UAVO: VLOS, BVLOS oraz INS. 2 pierwsze dotyczą obsługi drona w oraz poza zakresem wzroku, trzecie, INS, to uprawnienia instruktorskie.

Należałoby dodać, iż najpopularniejsze przeszkolenie jest wymagane do zdobywania świadectwa kwalifikacji UAVO VLOS i zostało podyktowane najnowszym rozporządzeniem z 19 września 2016r.