Czym jest intrastat i jakiego rodzaju firmy mogą z takiego czegoś korzystać? Co jest najbardziej istotne w tej sprawie?

22 marca 2019 Off By admin
Czym jest intrastat i jakiego rodzaju firmy mogą z takiego czegoś korzystać? Co jest najbardziej istotne w tej sprawie?
Bardzo często handlowa wymiana pomiędzy państwami Unii Europejskiej to jak normalne krajowe transakcje, gdyż nie występuje tu obciążenie celne i dodatkowe obciążenia.

rachunki

Autor: Barney Moss
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem jednakże zdarzyć się może, że przedsiębiorcy, którzy dokonując wewnątrzwspólnotowych nabyć jak i dostaw będą zobowiązani do ukazania ich w fachowym do takiego celu stworzonym systemie Intrastat.
Intrastat jest systemem statystycznym, dzięki któremu możemy zebrać informacje i określać stan transakcji wewnątrzwspólnotowych.

Budowa tej strony zaciekawiła Cię? A podane tutaj wiadomości? Jeżeli tak, to zapraszamy do kolejnego postu. Tam czeka szalenie ciekawa kwestia (https://firetms.com/pl/blog/rozliczanie-delegacji-z-kart-drogowych/).

Ma to miejsce, ponieważ od kiedy został zniesiony wspólnotowy obowiązek na tego rodzaju wymianę, to urzędy pozostały pozbawione najbardziej istotnego źródła tego rodzaju danych. Informacje podawane są przez podmioty gospodarcze, a wykorzystywane są deklaracje, przykładowo na deklaracja intrastat przywóz lub wywóz.

przedsiębiorca powinien zaznajomić się z system Intrastat w każdej sytuacji, w której w danym roku podatkowym jego przywóz lub wywóz będzie przekraczał któryś z najbardziej istotnych progów. Może także stać się tak, że tego typu przekroczenie pojawi się wobec stawek z aktualnego roku, pomimo iż transakcje odnoszą się do roku poprzedniego.
Zgłoszenia intrastat odnosi się także do momentów, jak podatnik przekracza próg wyłącznie dla wywozu.

Ciekawi Cię taka kwestia? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij ten link – ta optymalna strona www (http://www.gabinet-dietetyczny.pl/biala-dieta/) z pewnością również okaże się godna uwagi.

Takie zgłoszenia mogą być przedłożone w formie elektronicznej, ale również papierowej na specjalnie opracowanych do takiego celu formularzach.

Przedsiębiorcy wybierający formę elektroniczną mogą wybrać różnorodne jej drogi, co znaczy są w stanie to zrobić przez online, przekazywać na nośniku danych CD-ROM, a także na dyskietce.