Czym dokładnie jest gramatura papieru i jakiego rodzaju są jego inne wyznaczniki?

23 lipca 2020 Off By admin
Czym dokładnie jest gramatura papieru i jakiego rodzaju są jego inne wyznaczniki?
W czasach telefonów komórkowych, tabletów czy notebooków, ludzkość ma wiele innych metod na zapisywanie swoich notatek, ale nadal jest duża grupa ludzi, którzy chcieliby wykorzystywać do tego celu typowe notatniki.
Mogą one mieć jakikolwiek format, czyli chociażby A4, A5 czy A6 oraz niemałej jakości papier.

gra w tenisa

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdy słyszał o takim czynniku jak gramatura papieru. Oznacza ona wagę 1 m kwadratowego wyrażoną w gramach.

Masz ochotę ciągnąć dalej wciągającą treść? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj nowoczesne sofy do biura na następnej podstronie.

W wypadku notatników zazwyczaj może ona wynieść ok. 80-100 g/m2. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to jedyny atrybut, który może świadczyć o jakości. Dla przykładu tektura ma dużą gramaturę, ale raczej żadna osoba nie używa jej do pisania. Istotne są również inne czynniki, m.in. gładkość, przezroczystość czy też spoistość powierzchni lub dwustronność. Jeżeli interesują nas jedynie znakomitej jakości towary, notatnik Moleskine z taśmą byłby właśnie tym, jakiego poszukujemy.

To niezwykle użyteczny notes, który ma wytrzymałą oprawę. Jest on wyposażony w elastyczną taśmę, która bardzo ułatwia zamykanie tego notesu. Ma on także taśmę, za pomocą której można by zaznaczyć ostatnio zapisaną stronę. Ma on 80 kartek w kratkę, lecz mógłby posiadać także innego typu liniaturę (kreski czy też kropki). Same kartki wykonane są z Kremowego papieru chamois.

Dla właścicieli spółek albo osób, które są odpowiedzialne za marketing, ważne jest także to, że na okładce notatnika można by wykonać tłoczone logo albo wykonać je przy wykorzystaniu metody graweru laserowego. Rozmiary takiego notatnika to np. 900 x 1400 x 120 milimetrów a koszt to tylko ok. 10 złotych.

Odwiedź naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie kolejne bardzo interesujące wątki. Robimy dla Was dalsze wpisy (http://reklamywiktor.pl/oferta/witryny-i-banery-reklamowe.html) i będziemy szczęśliwi, jeśli je oglądniecie.

Okładka notatnika może być chociażby czarna albo brązowa.