Czy znikną dawne strategie reklamy?

24 września 2018 Off By admin
Czy znikną dawne strategie reklamy?
Bez wątpienia najistotniejsza sferą nowoczesnego handlu jest marketing. Wcale nie rachunkowość albo logistyka – choć istotne. W obecnej sytuacji ogólnoświatowej gospodarki oraz ogromnej konkurencji nie ma innego rozwiązania, musimy kierować uwagę na sposoby promowania swych towarów. Kłopot polega na tym, iż handlowcy wyprzedający pokrewne wyroby, a nawet identyczne, rywalizować mogą prawie tylko ceną.

gazetki

Źródło: freepik.com
Jako że wiele artykułów jest do siebie podobnych, tak istotny może być marketing – innymi słowy przekonanie ewentualnych klientów o tym, że nasza oferta jest najlepszą. Nawet kiedy zapłata nie odbiega od przeciętnej za dany produkt, zazwyczaj możemy nęcić specjalnymi atrakcjami. Zależnie od typu produktu może to być wydłużona gwarancja bądź poszerzona o elementy na ogół nie naprawiane gratisowo, np. zarysowanie przedmiotu itp. Można również zastosować zabieg, polegający na przekonaniu klienta, iż robiąc sprawunki u nas stanie się on uczestnikiem elitarnej wspólnoty.

Sposobem na to jest często pokazanie w reklamie jakiejś modnej osoby. Jednakże wszelkie te działania muszą w jakiś sposób trafić do przypuszczalnej klienteli. We współczesnym cyfrowym świecie, najważniejszym chyba kanałem porozumiewania się jest sieć internetowa. Dzisiejszy klient chce mieć prosty jak też rzeczywisty kontakt ze zbywcą, zaś sieć internetowa do tego celu nadaje się idealnie. Nie znaczy to, iż tradycyjne sposoby

gazetki

Źródło: pixabay.com

informowania czy kontaktu z nabywcą takie jak gazetki promocyjne zanikają, zostały one jedynie wzmocnione przez inny kanał informacyjny.

Mym zdaniem gazetki promocyjne wydawane na przykład w marketach będą jeszcze długi czas kluczowym sposobem na przekazanie wiedzy o promocjach. Oczywiście pogłębiona informacja na temat wybranych artykułów dostępna będzie w serwisie sprzedawcy lub producenta. Przyczyna jest prosta, choć jesteśmy społeczeństwem otwartym na ciekawostki technologiczne, spora jest jeszcze liczba osób nie umiejących poruszać się sprawnie w internetowym świecie. Trzeba przyznać, iż grupa owa systematycznie zmniejsza się dzięki szkoleniom z obsługi komputera dla osób starszych, na których oswajają się oni z dzisiejszą techniką, bez znajomości której trudno funkcjonować w dzisiejszej rzeczywistości.