Czy zdołamy ujarzmić ulotne chwile?

8 lipca 2020 Off By admin
Czy zdołamy ujarzmić ulotne chwile?
Tak często marzymy aby zatrzymać uciekający dzień. I chcemy to zrobić, na różne sposoby. W szczególności poprzez fotografikę, ale czy tak doprawdy czas można ujarzmić?

Gdzie się nie obejrzysz naokoło, prawie każdy robi zdjęcia.

Jeśli masz chęć przeczytać większą ilość danych na prezentowany wątek – doskonale się składa, ponieważ jest już pełna informacja, którą możesz zobaczyć tutaj.

Usiłuje uwiecznić w obiektywie gorącą herbatę, na retro stoliku, w restauracji, dziewczynę, która uśmiecha się i poprawia ręką czerwony kaszkiet na głowie, aby się podobać, czy drużynę kolegów pod górskim pasmem, na zawsze zachowaną jednym pstryknięciem.

miejsca

Źródło: www.morguefile.com
warunki

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
A później, czas przemija, a my nie mamy nawet momentu, żeby obejrzeć wszyściutkie zdjęcia. Czasem je jeszcze wydrukujemy, przykleimy błazeńsko w albumie, prześlemy mailem do znajomych, a kolejnym razem pragniemy niektóre zniszczyć i cisnąć do śmieci.
Narty biegowe, biegówki

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Choć ujarzmienie momentów, to fikcja, bowiem wszystko w życiu pędzi do przodu i zmienia się, to jednak fotografia daje wam ułudę zatrzymania danego momentu. A gdy oglądamy po latach stare zdjęcia, możemy niekiedy przeżyć zbliżone tkliwości jak kiedyś, rozpłakać się, albo śmiać do rozpuku. Bez wątpienia aparat, to ekstra gadżet. Można nim chociażby schwytać coś czego nie dostrzeżemy gołym okiem.
Zalet fotografii jest mnóstwo, warto jednak zachować równowagę w robieniu zdjęć, żeby nie przegapić realnych uniesień.

Kiedy znajdujemy się na bluesowym festiwalu, mamy szansę bowiem, zmrużyć oczy i dać się schwycić emocjom, każdemu dotknięciu strun wiolonczeli, ulotnym dźwiękom fortepianu i chłonąć sekundy bardzo dogłębnie, w sobie, bez rejestrowania ich aparatem.

Jeśli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na informacje (https://www.intersport.pl/sporty/turystyka-damskie.html), które analizuje podobną kwestię. Tamten materiał niewątpliwie także Cię zaciekawi, zatem kliknij tutaj.

Niech wolno ulecą.