Czy warto obecnie studiować prawo? To zależy, ale najbardziej zaradni na pewno znajdą sobie zajęcie

3 września 2021 Off By admin
Czy warto obecnie studiować prawo? To zależy, ale najbardziej zaradni na pewno znajdą sobie zajęcie
Prawo, obok medycyny cieszy się mianem jednego z bardziej prestiżowych kierunków studiów. Oprócz tego, ważnym powodem dla którego studia te cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem absolwentów średnich szkół jest roztaczająca się przed nimi perspektywa uzyskania bardzo dobrze płatnej pracy, bądź to przez angaż do już istniejącej kancelarii prawniczej, bądź samemu jej założenie.

prawo

Autor: Troy David Johnston
Źródło: http://www.flickr.com
Do pewnego momentu były to założenia słuszne.

Jeśli interesuje Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej, a na pewno uzyskasz bardzo dużo fascynujących informacji na ten temat.

W ostatnich latach jednakże sytuacja na rynku usług prawniczych diametralnie się odmieniła. Po tym jak zaczęło się tzw. otwarcie tych zawodów (przestały istnieć limity angażowanych na aplikacje ustanowione przez korporacje prawnicze) system rozpoczął “produkcję” liczbę prawników o wiele przewyższającą zapotrzebowanie. (Kancelaria z Wrocławia) Stąd więc coraz częstsze doniesienia o sfrustrowanych absolwentach jacy nie mogą zdobyć zatrudnienia w wyuczonym zawodzie. Nowo otwarte kancelarie trafiają na dużą konkurencję i borykają się z niedoborem klientów, a ostatecznie są zmuszone do likwidacji przynoszącego straty biznesu.

Działające zaś od lat kancelarie też często dosyć kiepsko sobie radzą i o zatrudnianiu tam nowych pracowników nie może być nawet mowy. Biorąc pod uwagę, że po latach trudnych studiów i kilkuletniej aplikacji perspektywa oczekiwania w kolejce po pieniądze dla bezrobotnych jest mało interesująca, zdaje się, że najkorzystniejszym rozwiązaniem mogłoby być dla studentów prawa zaplanowanie innej drogi zawodowej. Te wszystkie jednak kłopoty przeminą, kiedy sami weźmiemy sprawy w swoje ręce. Wiele osób tak uczyniło, aktualnie czerpią z tego profity – Kancelaria Adwokacka kancelaria adwokacka we wrocławiu adw. Grzegorz Knuter.

paragraf

Autor: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl
Radca prawny, który zdecydował się na kolejne szkolenia z pewnością ma większe szanse na rynku pracy niż osoba, jaka oczekuje na cud. Tego typu specjalista więc zamiast aktualnie oczekiwać na zmianę sytuacji już jest w stanie pomagać wielu osobom w różnych prawnych sytuacjach, jakie na pewno potrzebują jego interwencji. A tego typu spraw faktycznie jest dużo. Choć radca prawny ma konkretne ograniczenia co do rozpatrywanych spraw, to jednakowoż i tak pracy ma dużo. Dzięki temu studia, w które włożył wiele energii i pasji nie pójdą na marne, a osoba po takiej uczelni ma możliwość świadczenia swoich usług.