Czy ulotkę można by uszlachetnić oraz jak duża może być tego typu broszura?

17 maja 2019 Off By admin
Czy ulotkę można by uszlachetnić oraz jak duża może być tego typu broszura?
Poligrafia to tego typu branża techniki, która specjalizuje się procesami wyrobu różnego rodzaju formularzy. Ich wykorzystanie jest niezwykle szerokie. Obecnie, kiedy nie mamy za wiele czasu na czytywanie, bardzo znane jest drukowanie ulotek albo mniejszych książeczek o treści marketingowej.

Nazywamy je broszurami oraz moglibyśmy w nich zamieścić o wiele więcej zawartości, niż w wypadku wymienionych ulotek. Tego typu forma publikacji może zostać wydana w formie nie oprawionej albo oprawionej w miękką oprawę. Tego typu broszura mogłaby posiadać do 4 arkuszy, co stanowi 64 strony. Jeżeli pragniemy wydać swoją takiego rodzaju publikację, druk broszur musi być poprzedzony wyborem konkretnej drukarni i papieru (ten mógłby być np. kredowy, offsetowy albo ozdobny), jaki ma być wykorzystany oraz sposób łączenia pojedynczych kartek. Istotny dla klienta jest także nakład, chociaż większość drukarni proponuje druk tego typu publikacji w każdej ilości. Jest to możliwe między innymi dlatego, że dysponują one zarówno drukarnią cyfrową oraz offsetową. Istotne jest to, że od zakładanego nakładu zależny jest wybór palety kolorów.

Podobny zajmujący tekst przedstawiany jest tutaj, więc odwiedź witrynę dekory szklane i sprawdź, jakie informacje tam odnajdziesz. One też Cię zainteresują!

W wypadku wydruku broszurek w niskim nakładzie, stosuje się główną paletę CMYK, natomiast przy większych nakładach tak zwaną paletę Panteon.

mężczyzna

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Oprawa takiej broszury może być klejona, tak zwana zeszytowa lub szyta (ma w tym czasie 2 lub 4 oczka do wpinania do segregatora).

Podczas uzgadniania w drukarni typu oprawy, bierze się pod uwagę nie tylko tzw. gramaturę papieru czy objętość oraz format publikacji, ale także planowaną żywotność tego typu broszury. Warto powiedzieć, że przy druku broszurek można by także za pomocą pewnych procedur uszlachetnić wybrane kartki albo ogólną broszurkę.