Czy przeprowadzenie ceremonii ślubnej w plenerze jest w naszym kraju możliwe?

17 września 2021 Off By admin
Czy przeprowadzenie ceremonii ślubnej w plenerze jest w naszym kraju możliwe?
W naszym klimacie organizacja ślubu w plenerze nie jest tak popularne, co w poniektórych innych państwach. Z drugiej strony nie są one całkowicie nieosiągalne, gdyż w każdym przypadku będą odznaczać się czymś, co jest niedostępne dla najbardziej wykwintnej nawet restauracji.

człowiek

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

ślub w plenerze

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Będzie tak zawsze, bez względu na miejsce zamieszkania. Jeśli podjęliśmy już z narzeczoną decyzję o wybraniu tego typu właśnie ceremonii, powinniśmy zawczasu starannie przeanalizować zakres wymaganych czynności, a także odpowiedzieć na kilka ważnych pytań.

Aby przeczytać kolejny interesujący aktualny materiał (https://www.bio-diag.pl/diagnostyka/biochemiczna/hplc/stres-oksydacyjny/) na wybrany temat, wejdź w ten link — pod nim wyszukasz dużo informacji.

Pozostaje jeszcze sprawa, czy ślub w plenerze miałby być ślubem kościelnym, czy też cywilnym. Z otrzymaniem cywilnego nie powinno być żadnych kłopotów, ponieważ od 2013 r. Urzędy Stanu Cywilnego za dodatkową opłatą 1000 zł, mogłyby udzielać ślubów poza urzędem USC.

wazony dekoracyjne

Autor: marneejill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak miałby to być ślub kościelny, to uzyskanie niezbędnej zgody może być trochę bardziej skomplikowane. Należy bowiem szczerze umotywować przyczyny, które powodują, że pragniemy zawrzeć związek małżeński poza kościołem. Prawidłowo jest mieć też poparcie kapłana, który miałby udzielić ślubu. Na szczęście obecnie władze kościelne coraz częściej wymaganej zgody udzielają. Trzeba zaproponować miejsce, w którym miałaby się odbyć ceremonia, choć należy pamiętać, że nie mogłyby być one w jakikolwiek sposób obraźliwe dla powagi organizacji Kościoła. Poza wszelakimi konwencjonalnymi dokumentami, trzeba również dostarczyć zgodę posiadacza gruntu, na którym miałby się odbyć ślub.

Po otrzymaniu zgody należy przestrzegać wszystkich wymogów, które są stawiane czy to przez Kościół, czy to przez USC.

Jeżeli poszukujesz pokrewnych materiałów na taki temat, to śmiało przeczytaj to użyteczne źródło – ono też będzie dla Ciebie wartościowe.

Bywają one przeróżne, jednak zawsze musimy wybrać miejsce do powieszenia krzyża lub godła.