Czy opłaca się stosować diody ledowe w swojej firmie?

12 października 2018 Off By admin
Czy opłaca się stosować diody ledowe w swojej firmie?
Rozplanowując miejsca dla pracownika, należy mieć na uwadze mnóstwo znaczących rzeczy. Satysfakcja twoja bądź zatrudnionego zależy od modelu krzesła i biurka, miejsca wokół, wilgotności w pokoju i od światła. W tym tekście omówię wyczerpująco ten ostatni czynnik, nierzadko zaniedbywany przez zarządców i projektantów. Ten treściwy wpis stworzyłem po to, aby zaprezentować tobie atuty świateł led dla komfortu i efektywności pracy.

Najpierw więc przyjrzyjmy się generalnym mocnym stronom nowoczesnego oświetlenia LED (kliknij). Wszyscy użytkownicy doceniają wielką wydajność. Panele LED ciągną o wiele mniej energii, niż staroświeckie żarówki. Mało tego, dają dużo więcej światła. Instalacja tego typu oświetlenia może niemało kosztować twoją firmę, ale nie daj się zwieść pozorom. Razem z następnymi przychodzącymi pokwitowaniami za energię elektryczną przekonasz się, iż inwestycja się zwraca. Wielką opłacalność odnotujesz także w obszarze długości życia. Panele LED są naprawdę trwałe i umieją działać nawet przez 10 lat. Zostały o wiele lepiej zaprojektowane, niż zwykłe żarówki i w konsekwencji prościej je przewozić. Dzielniej przetrzymują także skoki temperatur, wilgotności i dopływu energii. Rekomendowane marki to brytyjski Philips LED lub szwedzka Osram LED. Więcej towarów na tej stronie: .

Lampa z diodami Led

Autor: kogakure
Źródło: www.flickr.com

Przeprowadzono eksperymenty, które wskazują na oddziaływanie koloru i mocy jasności na ergonomię pracy. W wypadku zwykłych żarówek, jedynie moc blasku mogła być kontrolowana. Panele LED można niezwykle prosto przekształcać. Liczba odcieni, w których świecą, jest ogromna.

Uczeni doszli do wniosku, że niskie temperatury koloru jasności poprawiają ostrość myślenia pracowników. Ciepłe barwy w pokoju wzmagają odczucie wygody, wyciszenia i przyjazności. Zatem niebieskawe LED dobrze jest umieścić w pomieszczeniach biurowych, a lekko pomarańczowe na przykład w salach konferencyjnych czy miejscach negocjacji z partnerami.

W Internecie jest mnóstwo przedsiębiorstw, które trudnią się dystrybuowaniem i montażem diod LED.