Czy łóżko piętrowe dla dziecka to właściwe rozwiązanie? Jakie mamy rodzaje, jakie kupić?

11 września 2020 Off By admin
Czy łóżko piętrowe dla dziecka to właściwe rozwiązanie? Jakie mamy rodzaje, jakie kupić?
Każdy z nas musi SPAć, tym bardziej dziecko, ponieważ jest to niezbędne dla jego normalnego rozwoju. Sen umożliwia regenerację sił, na spokojnie zakodowanie w mózgu tego, co dziecko przez cały dzień się nauczyło.

To bardzo ważne, ażeby dziecko normalnie dorastało, z tego względu też trzeba mu wybrać jak najlepiej dobrane łóżeczko.
bezpieczeństwo

Autor: artdecor24.pl
Wybór jest na szczęście bardzo duży, jednak co poczynić, jak mamy 2 lub więcej dzieci, a pokój faktycznie nie wygląda na duży? W takiej sytuacji właściwym rozwiązaniem są łóżeczka piętrowe. I tu mamy dużo możliwości, bo są przykładowo klasyczne piętrowe łóżka, czyli jak sama nazwa wskazuje, te najbardziej popularne, które są także najbardziej często spotykane w dziecięcych pokojach. Kolejny typ – narożny to dwa łóżka ułożone względem siebie w sposób prostopadły.
lasy

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada jest tu prosta, gdyż niższe po prostu jest ułożone wzdłuż jednej ze ścian, wyższe przy drugiej ścianie. Na dolnym łóżku znajduje się więcej miejsca, dzięki czemu dziecko może tam komfortowo spać, a w ciągu dnia się bawić. Można także kupić wysuwane piętrowe łóżko. To interesujące rozwiązanie, ponieważ jak je złożymy zajmuje jedynie tyle miejsca, co jedno łóżko. To idealna opcja dla maluchów, nie ma tak naprawdę obawy, że maluch spadnie z wysokości. Jeśli zaś mówimy o meblu modułowym to warto pamiętać, że oba łóżka jesteśmy w stanie rozdzielić, tak więc zyskujemy dzięki temu większą ilość miejsca.

Najlepiej pomyśleć, jaki typ łóżeczka będzie najlepszy dla naszej pociechy. Z pewnością łóżka piętrowe to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy, aby nasze dzieci odpowiednio się wysypiały, to także świetna opcja, aby zyskać sporo miejsca w pokoju.