Czy jest sens wykonać podłogowe ogrzewanie w całym budynku?

18 czerwca 2020 Off By admin
Czy jest sens wykonać podłogowe ogrzewanie w całym budynku?
Zdarza się, że podłogowe ogrzewanie robi się w całym domu, we wszelkich pomieszczeniach, jednakże to osobliwość. Zwykle ogrzewanie takowe montuje się tylko w części wnętrz, a w innych instaluje się tradycyjne grzejniki.

Dlaczego?
dekoracyjne poduszki

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z cech podłogowego ogrzewania jest jej większa bezwładność cieplna, czyli dosyć wolna reakcja na zmiany ilości ciepła docierającego do niej ze źródła ciepła (dla przykładu kotła czy też gruntowej pompy ciepła). czas, jaki mija od chwili włączenia ogrzewania do momentu, kiedy we Wnętrzach z podłogowym ogrzewaniem robi się ciepło, liczy się w godzinach. Tak samo, kiedy wyłączy się grzanie, podłoga (poznaj wykładzina dywanowa) jeszcze przez długi okres będzie ciepła, chociaż nam już na tym nie będzie zależeć. Ogrzewanie posadzkowe z przyczyny swojej bezwładności nie jest dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniach używanych okresowo, w których – jeśli się z nich nie korzysta – można obniżać temperaturę, minimalizując w ten sposób wydatki na ogrzewanie.
ozdobny słoik na kwiaty

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Płyta gipsowo kartonowa Knauf Piano

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Częstokroć rezygnuje się z ogrzewania podłogowego również w alkowach – aby móc w nich szybko obniżać temperaturę wieczorem przed pójściem spać a także podnosić ją rano, gdy pora wstawać więc zależy nam, aby prędko się nagrzały. O wiele lepiej sprawdzą się w takim przypadku klasyczne kaloryfery. Przeszkodą w ułożeniu podłogowego ogrzewania może być także rodzaj posadzki.

Jeżeli zamyślamy wykończenie posadzek solidnym drewnianym parkietem bądź grubymi dechami, powinniśmy postawić na grzejniki na ścianach. Jeżeli zaś chodzi o cienkie panele ogrzewanie podłogowe może być jak najbardziej wykorzystane.

Zainteresowały Cię wątki zawarte w tym artykule? Czujesz jednakże braki? W takim razie zapraszamy do nowej witryny – naciśnij tu kinkiety dla dzieci i przenieś się tam.

Nie są one przeszkodą.