Czas golenia – czyli delikatność i męskość w jednym

7 stycznia 2022 Off By admin
Czas golenia – czyli delikatność i męskość w jednym
Golenie, jako zajęcie panów, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silniejszej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacyjny pozwala mężczyznom traktować golenie zarostu jako swego rodzaju rytuał.

zestaw do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Maszynka maszynce nierównaSkoro golenie to na pierwszy ogień pójdzie sprzęt. Maszynka do golenia, jak w każdej działce kosmetycznego rynku, maszynce nierówna. Za większą ilość ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacamy nawet kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę odczujemy później, w trakcie golenia. Zarówno jeśli chodzi o samo usuwanie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i stan po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, zacięć itp. To natomiast pozwala cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość kobiet.

Nie tylko maszynka, potrzeba zadbać o skóręNie byłoby wszakże tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie właściwe nawilżanie skóry twarzy. Odpowiadają za ten stan firmowe żele do golenia, przeważnie dostępne w kolorze białym (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było bez wątpienia „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”. Dziś żele nie są wydatkiem bardzo ekskluzywnym, z pewnością większość panów dostaje takie w prezencie od żon, matek, sióstr. W sieciówkach zdarzają się co więcej unikatowe promocje, w których dostępne będą zarówno żele do golenia oraz kremy męskie jako całość. Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, iż używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka pokazuje, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także kobiet – szokujące.

Zainteresował Cię taki wpis? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź też ten odnośnik. Pokrewne informacje zobaczysz również tutaj narzędzia.

Szczęście i zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, nie zapominanie o regularnym goleniu brody, wąsów oraz każdy inny rodzaj zarostu wymaga od panów zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki lub golarki), piankę lub żele do golenia. Troszczenie się o męską twarz wcale nie skończy się na goleniu – bardziej troszczący się o siebie panowie nie pominą smarowania skóry kremem z nawilżaczem. Dla uzupełnienia witamin, czy minerałów zakładają też maseczki.