Co zrobić, gdy spotkają nas problemy na lotnisku? Kiedy nasz lot się spóźnia albo z jakichś przyczyn nie wpuszczono nas na pokład samolotu?

23 stycznia 2020 Off By admin
Co zrobić, gdy spotkają nas problemy na lotnisku? Kiedy nasz lot się spóźnia albo z jakichś przyczyn nie wpuszczono nas na pokład samolotu?
W dzisiejszych czasach latanie samolotem jest równie popularne, jak pozostałe formy komunikacji. Zależnie od kierunku oraz odległości można podróżować w sposób tradycyjny – autokarem albo koleją, można także znaczniej sprawnie i z duchem czasu samolotem.

Samolot na lotnisku

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Choć taka forma zmiany miejsca nie zyskała aż takiej popularności jeżeli chodzi o kierunki wewnątrz Polski, to jednakże trudno sobie wyobrazić, by wybrać się autobusem do Wielkiej Brytanii, kiedy mamy możliwość szybkiego oraz taniego lotu samolotem. Często natomiast, kiedy coś się rozwija i dużo ludzi z danej możliwości korzysta, coraz częściej uwidaczniają się trudności, które normują odszkodowania lotnicze (polecana strona www).

Istnieją różnorodne rodzaje zaniedbania, błędów lub przypadku, dzięki którym jesteśmy w stanie domagać się zadośćuczynienia. Najbardziej znane to na pewno opóźniony lot odszkodowanie (odszkodowania za opóźnione i odwołane loty W takiej sytuacji (znacznego spóźnienia o przynajmniej 5 godzin) posiadasz prawo domagania się zwrotu wydanej gotówki.

Poszukujesz podobnych materiałów na opisywany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej lokal a zobaczysz, że to było bardzo łatwe.

Wiedz natomiast, że jeżeli zaakceptujesz zwrot pieniędzy, linie lotnicze (szczegóły tutaj: http://lot.com/pl/pl/planowanie) nie są zobowiązani zapewniać ci dodatkowej pomocy lub przygotowywać dalszej podróży. Linie lotnicze mają nakaz poinformowania o twoich prawach jak i o przyczynie znacznego opóźnienia. Takie znaczne opóźnienie to więcej niż 2 godziny lub więcej niż 4 godziny, kiedy mowa o trasie długości ponad 3500 kilometrów.

Samolot w locie

Źródło: http://sxc.hu/
Tak samo jest w przypadku odwołania lotu albo nie wpuszczenia na pokład. W takich sytuacjach koniecznie musisz być informowany, dlaczego doszło do takiej sytuacji. Kiedy nie pozwolono ci wejść na pokład, twój lot został odwołany, lub wysprzedano większą ilość biletów aniżeli miejscówek w samolocie, linie lotnicze są zobowiązane przygotować ci podróż do miejsca przeznaczenia mniej więcej takim samym środkiem lokomocji. Mogą także oddać ci pieniądze które wydałeś na zakup biletu, a w niektórych sytuacjach zapewnić ci bezpłatny transport do portu lotniczego, z którego rozpocząłeś swoją podróż.