Co zrobić, aby dostać odszkodowanie po wypadku w UK

3 września 2021 Off By admin
Co zrobić, aby dostać odszkodowanie po wypadku w UK
Pochodzisz z Polski? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii albo Irlandii Północnej? Ty, bądź ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeżeli odpowiedzi na wszystkie trzy z tych pytań to TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasie, kiedy tylu rodaków decyduje się układać sobie życie, lub tylko na nie zarabiać, za granicą, porady prawne we wszystkich kwestiach z tym związanych są bardzo pożądane. Szczególnie jeśli chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które mogą przydarzyć się każdemu w pracy lub na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.

wypadek

Źródło: www.morguefile.com

Wypadek drogowy

Wszędzie tam gdzie są ludzie oraz maszyny, przydarzają się też wypadki drogowe. Statystyki takich wydarzeń każdego roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco niewielka grupa ofiar stara się o odszkodowanie (kliknij i zobacz – odzyskiwanie odszkodowań) za wypadek w UK. Ma to miejsce z różnych powodów, obce państwo, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim – wszystko to potęguje odczucie osamotnienia oraz „odpuszczenia” sobie walki o rekompensatę za wypadek drogowy w UK. Z tegoż to powodu przede wszystkim dobrze jest poznać swoje prawa w tej materii, aby być zorientowanym jak wygląda nasza sytuacja. Po pierwsze, jeśli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo ubiegać się o rekompensatę pieniężną za poniesione uszczerbki na zdrowiu albo straty materialne. Ważne jest również, aby bezpośrednio po zdarzeniu wykonać wymienione niżej czynności:

Pozyskać dane sprawcy oraz innych uczestników zdarzenia.

Czy z przeczytanego tego artykułu udało Ci się wynieść coś ciekawego? Jeżeli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu (https://magazynauto.pl/wiadomosci/poznaj-najwazniejsze-nowosci-bmw,aid,524) – na pewno wciągną Cię bez reszty.

Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Koniecznie należy poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Będą oni mogli poświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!
Dobrze jest też zrobić dokumentację fotograficzną miejsca zdarzenia (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Trzeba również zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni oraz zgłosić się do lekarza, by zbadał oraz udokumentował ewentualne obrażenia. Jeśli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, warto jest nawiązać kontakt z właściwą firmą, która w języku polskim wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wypadek w pracy

Praca dla Polaków w Anglii najczęściej jest związane z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni bądź też w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj zatrudnienia niesie ze sobą szczególnie wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek przy pracy jest uznawana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które wynikły w czasie wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych bądź też podróży służbowych. W tego typu sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania musisz jednak przygotować następujące informacje:
Sprecyzowaną datę oraz miejsce wypadku;
Prawdopodobne okoliczności i przebieg zdarzenia;
Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;
Zdjęcia miejsca zdarzenia (jeżeli to możliwe);
Zaświadczenie lekarskie o obrażeniach oraz dokumentację rekonwalescencji bądź też rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania również najlepiej skontaktować się z odpowiednią instytucją.

Gdzie szukać pomocy?

Nawet znajdując się za granicą masz możliwość nawiązać kontakt z odpowiednimi ludźmi, którzy wspomogą Cię swoją wiedzą. Gdzie ich znaleźć??? Najwłaściwiej jest użyć Internetu. Starczy wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, przykładowo: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po kilku chwilach wyszukiwarka pokaże nam linki do stron internetowych odpowiednich firm, takich jak między innymi Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.