Co to jest reklama zewnętrzna i dlaczego jest tak ważna? Przeanalizujmy rodzaje tego typu reklamy

22 lipca 2019 Off By admin
Co to jest reklama zewnętrzna i dlaczego jest tak ważna? Przeanalizujmy rodzaje tego typu reklamy
Reklama zewnętrzna lub reklama uliczna jest czasami określana po prostu „poza domem”. takiego gatunku reklama z wykorzystaniem digital signage to również typ takiego typu promocji, jednak w tym wypadku używa się wizualną elektroniczną komunikację.

Reklama

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki jest jej cel ? To priorytetowo dostarczenie informacji reklamy do określonych miejsc, w optymalnym momencie z zawartością, która jest dostosowana do miejsca zamontowania wyświetlacza. Outdoor to zwykle reklama wystawiona w przestrzeni miejskiej i pozamiejskiej. Jest umieszczana na specjalnie do tego celu tworzonych nośnikach reklamy, czyli są to billboardy, tablice reklamowe, citylighty, słupy ogłoszeniowe. Są też pokazywane na nośnikach, na przykład na wiatach przystankowych czy kioskach. innowacyjne pomysły w tego typu reklamie to reklama ambientowa,przykładowo oklejanie budynków czy reklama (polecamy również http://www.ed.torun.pl/) charakteryzująca się wielkim formatem, przy pomocy form trójwymiarowych. Outdoor to działania reklamowe, tak zwane ATL, czyli Above The line. Są to reklamy tworzone poprzez powszechne środki masowego przekazu. Przykłady reklamy outdoor’owej można zobaczyć tu: reklama w tesco we świeciu.

Miasto

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

W odróżnieniu od innych mediów, takich jak czasopisma czy telewizja, outdoor pokazuje jedynie sedno reklamy.

Spójrz na ten ciekawy artykuł i odkryj więcej tu (http://transcomp.pl/oferta/przeglady-okresowe-drog/). Zapewne nie pożałujesz. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to w tym momencie!

najmodniejsze nośniki reklamy zewnętrznej, to billboardy, citylight, reklama pneumatyczna i reklama wielkoformatowa. Billboard to dość modna nazwa ogromnych tablic, które są przeznaczone do zaprezentowana posterów reklamowych. tego typu reklamy najczęściej można zobaczyć przy drodze poza obszarami zabudowanymi. zwykle spotykane są oświetlone, żeby zapewnić dobrą widoczność plakatu nocą. zwykle spotykane wymiary to 6×3, czyli tak zwany cityboard.

Citylight to panel reklamowy o wymiarach 1,20 x 1,80 m. Taki plakat rozwieszony jest za szybą z tworzywa, jest też wyposażony w oświetlenie. stosuje się go w reklamach na przystankach, na latarniach, może być też reklamą samą w sobie. Reklama pneumtayczna to reklama dmuchana. Jest bardzo łatwa w składaniu i łatwa w przewożeniu. Lekki i ekonomiczny, stosowany na licznych imprezach plenerowych, ukazywany przez krótki czas. Reklama wielkoformatowa jest bezpośrednio na ścianach budynków lub w czasie remontu budynku na rusztowaniu. Wykonane z siatki winylówek, backlightu, który przepuszcza światło. Mogą być też tworzone z pełnego winylu. Oto polecana strona, gdzie można obejrzeć miejsca na tego typu reklamy: