Co stosować do ochrony skóry twarzy w sezonie zimowym? Dbamy o cerę w ujemnych temperaturach.

26 maja 2020 Off By admin
Co stosować do ochrony skóry twarzy w sezonie zimowym? Dbamy o cerę w ujemnych temperaturach.
Idzie okres niższych temperatur, czyli okres dość trudny dla odsłoniętych partii ciała, szczególnie skóry na twarzy i rękach. Poza wzmacnianiem jej od środka warto postawić na produkty zabezpieczające ją od zewnątrz i zabezpieczające przed podrażniającymi czynnikami zewnętrznymi. Na nasze nieszczęście, ciepłe i suche powietrze w pomieszczeniach, w których zwykle jesteśmy i amplituda temperatur pomiędzy temperaturą panującą na zewnątrz a tą, która jest w środku, także potrafi zaszkodzić naszej cerze.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac
Skóra każdego człowieka wymaga mocniejszej troski i ochrony gdy na dworze jest zimno. Nie tylko trzeba zabezpieczać ją odpowiednimi preparatami gdy spędzamy czas na świeżym powietrzu (spacery, łyżwy), lecz także kiedy przebywamy w ogrzewanym mieszkaniu czy biurze. Zimne powietrze i silny wiatr potrafią przesuszyć i zafundować nam odmrożenie, a suche powietrze z ogrzewania we wnętrzach też pozbawia skórę wody i działa przesuszająco. Vichy kremy albo emulsje powinny przyjść z pomocą, szczególnie seria Vichy skóra wrażliwa.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawił Cię nasz opis, to przejdź na adres tej witryny (https://bubucraft.pl/) i spójrz, co dla Ciebie z przyjemnością opracowaliśmy.

Nawet w przypadku cery przetłuszczającej się warto zaopatrzyć się w krem albo fluid, który zagwarantuje ochronę przed porywistym wiatrem i niskimi temperaturami. Wiele producentów kosmetyków wzbogaca swoje kosmetyki głęboko odżywiającą wodą termalną, m.in. linia La Roche Posay kremy na dzień i na noc – Wiele czołowych marek kosmetycznych posiada linię zimowych kosmetyków do cery wrażliwej, ponieważ wiele kobiet z cerą normalną lub mieszaną w okresie zimowym ma cerę wrażliwą. La Roche Posay skóra wrażliwa to seria idealna dla takich osób, bo linia ta posiada nie tylko kremy na dzień, chroniące twarz i ręce przed utratą wody, ale także preparaty odbudowujące skórę, łagodzące i regenerujące cerę w nocy. Marka Vichy kremy na dzień i na noc również ma świetne, dlatego dobrze jest porównać ofertę obu tych linii.

Ten serwis internetowy kliknij tutaj ma fascynujące informacje na prezentowany wątek, zatem, jeżeli ta tematyka Cię ciekawi, to zobacz to koniecznie.

Nawilżanie skóry wrażliwej zimą nie jest łatwe, bo nawet często występujące składniki kremów nawilżających mogą ją uczulać, lecz seria „Vichy skóra wrażliwa” na pewno sprawdzi się nawet u kobiet o wymagającej cerze. La Roche Posay kremy także wytwarza z ograniczeniem komponentów mogących wywołać podrażnienie.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Dbanie o skórę kosmetykami z serii La Roche Posay skóra wrażliwa trzeba wspomóc dobrym odżywianiem. Duża ilość napojów (np. letnia woda z miodem i cytryną) nie tylko pomoże w poprawieniu odporności, ale także pozwoli pozbyć się toksyn i wspomoże metabolizm, co dla skóry także jest istotne. Do zimowej diety warto dodać też pokarmy nawilżające i bogate w wit. A i E –