Co należy wiedzieć, wysyłając paczkę za granicę

3 września 2021 Off By admin
Co należy wiedzieć, wysyłając paczkę za granicę
Mocną stroną członkostwa w Unii Europejskiej jest fakt, że adresując przesyłkę w jej obrębie, nie zapłacimy cła. To bardzo cenne dla każdego, kto rodzinę w różnych stronach Europy. To sprawia, że mocno tanieją paczki do Anglii, Francji i reszty zjednoczonych państw. Do niezintegrowanych państw trzeba płacić określone cła, z którymi możesz zapoznać się w internecie. Przed wysłaniem należy przejść odprawę w urzędzie celnym państwa przeznaczenia. Oprócz tego oczywiście funkcjonują różne ograniczenia dotyczące przesyłek, np. nie można wywozić żywych zwierząt, części ludzkiego ciała i pieniędzy.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany artykuł, wejdź też na tego typu serwis, gdyż znajdziesz tam inny tego typu świetny serwis – on także jest warty polecenia.

droga

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Niezależnie od nakładanych lub nie opłat celnych, przesyłki muszą posiadać właściwe dokumenty. Zwykle na portalach firm kurierskich udostępniane są formularze do druku i zrozumiałe poradniki. Takie ułatwienia, w komplecie z dokumentami celnymi, można też zdobyć na każdej poczcie. W zależności od rodzaju towaru czasem wymagane są faktury i drobiazgowa dokumentacja dodatkowa.

Sprawdź:

Jaką drogą wybrać firmę spedycyjną, która oferuje tanie paczki? Przede wszystkim powinniśmy sobie uzmysłowić, że ceny są zależne od odległości, czasu realizacji, polisy na paczki, rodzaju i masy przesyłki (oferta: Świat Przesyłek – oferta). W Polsce funkcjonuje wiele firm przewozowych, o czym możemy się przekonać zwyczajnie wklepując frazę „paczki nazwa państwa” w wyszukiwarkę. W czasie wypełniania formularza usługi musimy koniecznie zadeklarować prawdziwą zawartość przesyłki (przejdź do strony przesyłki gabarytowe) i zaznaczyć swoje uwagi. To szczególnie ważne, w wypadku, gdy pragniemy wysłać delikatne przedmioty lub takie, przy których są konieczne odpowiednie warunki transportu (np. chłód)