Co na okno? Klasyka czy wyrafinowana prostota?

24 września 2018 Off By admin
Co na okno? Klasyka czy wyrafinowana prostota?
Bywały gwiazdami szklanego ekranu. Grały główną rolę w filmie „Okno na podwórze” Hitchcocka. Okna. Pobudzają wyobraźnię, pozwalają na kontakt ze światem. Dlatego tak ważne jest, jak wyglądają. Nie bez przyczyny używa się powiedzenia „okno na świat”. Przecież pierwszą rzeczą, jaką zwykle robimy o poranku, jest spojrzenie na widok za oknem. To właśnie od pierwszego wrażenia – powiewu woalowych firan czy ciekawie dobranych zasłon – może zależeć nasz humor.

Gwarancja na okna

Autor: Oknoplast
Źródło: Oknoplast

Elegancka firana wraz z zasłoną mogą podkreślić charakter wnętrza. To niezbędny element, bez którego okna – oferta – pozostają nudne i bez wyrazu. Ponadto chronią nas, przed natrętnym wzrokiem intruzów. Staramy się dlatego wybierać je z rozwagą, aby z dumą cieszyć się trafnym wyborem. Zwróćmy uwagę na firany (zobacz nasze firany do pokoju dziecka) w jasnych kolorach: bieli, błękitu, brudnego różu czy żółci. Tymi kolorami nadamy wnętrzu wiosennej świeżości.

Firanki do pokoju dziecięcego mogą być ”czyste” lub ozdobione wesołymi akcentami. Jeżeli pokój dziecięcy nie jest zbyt jasny, skupmy się na firankach bardziej delikatnych czyli wpuszczających do pokoju więcej promieni słonecznych. Jeśli jednak wolimy bardziej nowoczesne rozwiązania, zamontujmy rolety. Odpowiednio dobrane pełnią wiele funkcji – od dekoracyjnej po zaciemniającą. To wspaniała alternatywa dla popularnych firanek.

krótkie firanki w kuchni

Autor: M I T C H Ǝ L L
Źródło: http://www.flickr.com

W porównaniu do innych pomieszczeń, w sypialni znajdzie się miejsce na większą ekstrawagancję. Jest to przestrzeń najbardziej intymna, zarezerwowana jedynie dla mieszkańców, w której suto zmarszczone firany do sypialni pomogą stworzyć intymny klimat. Można je ciekawie podpinać dostosowując do dostępnego miejsca, indywidualnych potrzeb oraz promieni światła wpadającego do pokoju. W kwestii wyboru firan sugerujmy się własnym wyczuciem. Dopasujmy je kolorystycznie do wnętrza, aby całość pięknie się komponowała. Inspiracji, sklepów z owymi produktami szukajmy w sieci – z całą pewnością spełnią nasze oczekiwania.