Co musi mieć dobry agent nieruchomości i w czym mógłby nam dopomóc?

15 maja 2021 Off By admin
Co musi mieć dobry agent nieruchomości i w czym mógłby nam dopomóc?
Dziś agencje z posiadłościami posiadają niezwykle dużo interesantów. Zgłaszają się tam osoby, które chcą otrzymać pomoc w poszukiwaniu znakomitej oferty kupna lub najmu domu.

Metalowa sprężyna

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety rzadko pojawiają się osoby, które chcą wynająć albo sprzedać mieszkanie.
Jeśli ktokolwiek zamierza sprzedać lokum, zgłasza się do biura nieruchomości z ofertą sprzedaży i fotografiami budynku. Agenci mogą pomóc również w skompletowaniu potrzebnych papierów i wszystkich prawnych sprawach powiązanych z umowami. Pracownicy agencji zajmują się też takimi sprawami jak sprawa podziału majątku.

Jeśli opisywany artykuł jest dla Ciebie interesujący, nie wahaj się i zobacz szczegóły tutaj kolumbia excelso – zobaczysz jeszcze dokładniejsze informacje.

Gdy małżeństwo rozwodzi się, mogą zgłosić się do agencji, by pomogła sprzedać im ich lokum oraz nabyć dwa mniejsze. Wiąże się to z niezwykle różnymi formalnościami, więc małżonkowie samodzielnie sobie z tym nie dadzą rady. Najczęściej agencję wybieramy z polecenia albo szukamy w internecie właściwej. Powinniśmy sprawdzić czym konkretne biuro się zajmuje i czy ma swoją siedzibę. Trzeba dobrać taką agencję, która zajmuje się tylko obrotem nieruchomościami, nie natomiast tego typu, dla której sprzedaż mieszkań jest pomocniczą branżą. Może wydarzyć się sytuacja, że agent będzie umawiać się z nami na spotkania w restauracjach, wtedy mogłoby się okazać, że nie trafiliśmy na dobrego agenta. Jedynie profesjonalny agent może pomóc nam w sprzedaniu mieszkania tak, abyśmy na tym nie stracili.

Dobry agent, powinien mieć licencję i ubezpieczenie OC. Tego typu uprawnienia powinien pokazać nam na nasze żądanie. Ubezpieczenie OC jest niezwykle ważne w przypadku popełnienia przez agenta pomyki. Dzięki polisie OC, Klient nie będzie stratny w przypadku nabycia mieszkania obciążonego hipoteką. Ma wtedy olbrzymie szanse na odzyskanie swoich pieniędzy. Gdy zgłosimy mieszkanie do sprzedaży, agent musi przeprowadzić jego oględziny.

W czasie spotkania wykonuje się jeszcze dodatkowe fotografie. Agent powinien wiedzieć czy blisko mieszkania jest przedszkole, sklepy czy urzędy.

Tylko teraz obejrzyj także ten tekst, który jest bardzo interesujący. Wykonaj to już w tym momencie! Przekonasz się, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Musi także wiedzieć jaki jest dojazd do nieruchomości.