Co musi być w zakładzie fryzjerskim? Jakiego typu produkty są obowiązkowe?

28 maja 2021 Off By admin
Co musi być w zakładzie fryzjerskim? Jakiego typu produkty są obowiązkowe?
Każdy z fryzjerów do wykonywania swojej pracy potrzebuje różnorakich elementów. Jakiego typu są to akcesoria, jakie są rzeczywiście konieczne?
Na pewno fartuch fryzjerski.

fryzura

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino

W każdym salonie każda fryzjerka lub fryzjer musi mieć na sobie tego typu specjalistyczny fartuch, jaki zapobiegnie uszkodzeniom ubrania.

Jeśli masz chęć uzyskać dodatkowe dane na omawiane zagadnienie, to pomocne w tym będą praktyczne informacje, które odnajdziesz tu. Zobacz to!

Inna część takiej odzieży to peleryna fryzjerska, jaka służy do przykrycia klienta, by podczas strzyżenia lub farbowania jego odzież się nie ubrudziła.

produkty fryzjerskie

Źródło: lodzdesign.com

Peleryny fryzjerskie wykonane są z materiału, są lekko ogumowane, by farba (zobacz farba tablicowa szara) mogła w takiej sytuacji lepiej zejść z peleryny. Profesjonalne akcesoria fryzjerskie to też nożyczki oraz degażówki fryzjerskie. Przy ich pomocy fryzjer jest w stanie obciąć każdego z klientów. Nożyczki mają różnorakie długości, od 4 do 6,5”. Bardzo trudno sobie wyobrazić zakład fryzjerski bez grzebieni. Na rynku znajdziemy różne modele grzebieni, a każdy z nich jest do czegoś innego. Jedne modele więc są dla mężczyzn, kolejne do pasemek, a pozostałe do tapiru. Fryzjer powinien mieć takie produkty fryzjerskie mieć cały komplet, bo nigdy nie wie, kto się zjawi i co będzie wykonywać na włosach. Musi być przygotowany na wszelkie okoliczności.

Wiadomym jest też, iż fryzjer powinien posiadać szczotki do modelowania włosów. Mają one różnorodne średnice, od 12 do 83, w zależności od tego, jaka jest długość włosów modelowanych. Trzeba więc pamiętać, że szczotki są różne, więc musimy wiedzieć, jakiego typu dokładnie dobrać. Niektóre nie nadają się do salonów, gdyż elektryzują włosy, łamią je oraz wykręcają. Jeśli chcemy, by klienci byli zadowoleni, a nasze praca fachowa, to należy inwestować tylko w najbardziej fachowy sprzęt.