Co korzystnie wiedzieć o LED? Jakie ma walory i od czego zależna jest jej budząca podziw trwałość

3 września 2020 Off By admin
Co korzystnie wiedzieć o LED? Jakie ma walory i od czego zależna jest jej budząca podziw trwałość
Im dłuższą chwilę światło jest w użyciu, tym bardziej przynosi korzyści finansowych oraz ekologicznych. Mimo nieznacznego obniżenia wartości strumienia świetlnego w okresie eksploatacji, LED są w stanie pozostać w użyciu dłużej niż pozostałe źródła światła. Potencjał techniczny technologii LED nie został jeszcze do końca wyczerpany. Stąd więc LED to przyszłość oświetlenia.

żarówka

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie są czynniki mające wpływ na niezawodność oraz wytrzymałość pojedynczych LED? Trwałość LED jest w stanie bez trudu przekroczyć 50 000 godzin. W porównaniu z pozostałymi źródłami światła LED bardzo rzadko ulegają zepsuciu. Jedynym minusem jest niezbyt znaczna redukcja strumienia świetlnego podczas okresu eksploatacji. LED tak naprawdę nie potrzebuje konserwacji przez pełny czas pracy. Opisane poniżej czynniki wpływające na pojedynczą LED mogą również wpływać na cały moduł LED.

Emisji światła towarzyszy wydzielanie ciepła, jakie wpływa na trwałość i strumień świetlny LED. Dotyczy to zarówno pojedynczych LED, jak i całych modułów czy led rgb. W tej sytuacji niezbędne jest, aby rozproszyć ciepło poprzez optymalny sposób instalacji lub właściwe radiatory. Najistotniejsza zasada to: im mniejsza wartość temperatury, tym dłuższa będzie wytrzymałość LED. Przyczyny wystąpienia naprężeń mechanicznych mogą być różnorodne. Mogą one nastąpić podczas procesu produkcji, montażu lub sprzedaży LED, a także podczas użycia niektórych materiałów, w jakich pod wpływem dużych wahań temperatury tworzą się silne naprężenia.

Poszukujesz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa kompensatory tkaninowe na pewno Cię zaciekawi, gdyż są na niej dużo bardzo ciekawych danych.

Jeśli LED będą wystawione na oddziaływanie takich sił, może to niezbyt dobrze odbić się na ich solidności, a nawet doprowadzić do pełnego zniszczenia. Sprawdź.

panel oświetleniowy

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com

Każda żarówka LED oraz każdy moduł LED jest w stanie działać w konkretnym zakresie natężenia prądu. Im niższe jest natężenie, tym mniej energii zostanie uwolnione i tym bardziej niska jest emisja ciepła, co bezpośrednio wpływa na trwałość LED. Kształt oraz konstrukcja obudowy LED odgrywa istotną rolę w procesie starzenia się poszczególnych komponentów pod wpływem światła który jest emitowany przez chip. W wielu przypadkach wbudowany odbłyśnik starzeje szybciej przez kilkaset pierwszych godzin działania przez działanie wysokiego natężenia oświetlenia a także luminancji światła które jest emitowane przez chip.

Analogiczny serwis publikuje zbliżone informacje. Jeśli Cię one intrygują, to kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej porad w treści (http://www.anotis.pl/blog/panele-ogrodzeniowe-lubelskie/) pracy, którą tam odnajdziesz.

To znaczy, że żarówki LED są świetne i warto w nie inwestować, ale jednocześnie nie zapominajmy o różnych wadach, jakie jednak można minimalizować.