Ciekawostki o broszurach promocyjnych

12 czerwca 2020 Off By admin
Ciekawostki o broszurach promocyjnych
Broszury promocyjne to najbardziej skuteczna forma reklamy sieci sprzedażowych. Wskazują na to zarówno wyniki ankiet niezależnych jednostek, jak także wyniki sprzedaży pojedynczych sieci. W naszym kraju foldery reklamowe swój zalążek mają w latach dziewięćdziesiątych.

Gazetka Tesco
Pojawiły się w naszym kraju razem z kapitalizmem i wejściem na krajowy rynek międzypaństwowych sieci sprzedażowych.

Intryguje Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to sprawdź ten użyteczny serwis. Znajdziesz w nim materiały, które będą dla Ciebie zajmujące.

W obecnych czasach broszurki reklamowe zauważane są jako podstawowy środek łączności pomiędzy klientem a siecią handlową. Aktualnie broszurki promocyjne w Polsce publikują nie tylko ogromne sieci handlowe, swoje broszury mają także małe lokalne sieci sprzedażowe, każda promocja w Rossmanie ogłaszana jest w gazetce reklamowej nie tylko tradycyjnej, papierowej, ale także w wersji internetowej – .

Układ broszur poszczególnych sieci handlowych są stosunkowo zbliżone do siebie. Zazwyczaj są to kolorowe gazetki wypełnione zdjęciami wyrobów, pod jakimi widnieją ich obniżone ceny. Przeważnie są to często wybierane artykuły, takie jak śmietana, pieluszki, jajka, owoce, warzywa albo mięso. W wypadku elektromarketów: telewizory, laptopy, pralki. Każda gazetka promocyjna ma swoje ograniczenia czasowe, czasami także geograficzne. Każda promocja posiada swój początek jak też z góry wyznaczony koniec. Blisko bieżącej promocyjnej ceny artykułu prezentowana jest wykreślona uprzednia cena. Jest to od wielu lat sprawdzony sposób prezentacji towarów, który cały czas jest równie skuteczny – .

Gazetki reklamowe to nie tylko domena niedrogich sieci sprzedażowych, obniżkami chwalą się także sieci pretendujące do miana tych „z wyższej półki” (na przykład Auchan gazetka).

Czy szukasz na stronie buty snickersy czegoś wyjątkowo ciekawego? Zachęcamy w takim razie do nowego artykułu. Trzeba jedynie wejść w poniższy link.

W gazetkach tych sieci prezentowane są często wyroby rzadkie czy ekologiczne.

Jak wskazują analizy, promocje w broszurach promocyjnych wpływają nie tylko na przyrost sprzedaży artykułów opisywanych w ulotkach, ale całego asortymentu sklepu. Jednak gazetki promocyjne to nie tylko pokaz oferty i reklama poszczególnych produktów, gazetki mają również inne cele. Mają wpływ na rozpoznawalność marki oraz informują o otwarciu nowo powstałych punktów handlowych, powiadamiają również o lokalizacji poszczególnych sklepów blisko miejsca zamieszkania prawdopodobnego klienta.