Ciekawe pomysły w nowoczesnych mieszkaniach, czyli jak zamieszkać zupełnie inaczej niż inni

9 marca 2021 Off By admin
Ciekawe pomysły w nowoczesnych mieszkaniach, czyli jak zamieszkać zupełnie inaczej niż inni
W budownictwie mieszkalnym co chwilę pojawiają się coraz to nowe trendy i pomysły. Oczywiście najbardziej popularne są typowe budynki mieszkalne, stawiane od podstaw przez firmy deweloperskie. Przeważnie posiadają one standardowe lokale mieszkalne, o jednym lub kilku pokojach, choć niekiedy projektanci potrafią zaskoczyć ciekawą architekturą i rozwiązaniami w środku.

schody

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Od pewnego czasu rozpoczęła się także moda na lofty, czyli zaadoptowane do potrzeb mieszkaniowych nieczynne magazyny i hale. Pierwszy loft pojawił się w latach sześćdziesiątych, gdzie amerykańscy artyści zaczęli urządzać mieszkania dla siebie w zniszczonych, opuszczonych zakładach przemysłowych. Moda ta rozwinęła się na cały świat, chociaż dzisiaj może to wszystko wyglądać zupełnie odmiennie, niż pół wieku temu. Obecne lofty mogą wykorzystywać, tak jak ich pierwowzory, istniejące budynki do adaptacji. Jednak tak naprawdę na tym podobieństwa się będą kończyć, bo do pracy nad ich umeblowaniem zatrudniani są najlepsi architekci, materiały są także najwyższej jakości, a w ślad za tym będą szły odpowiednio wysokie ceny mieszkań tam sprzedawanych.

Jednak tradycyjne budownictwo również ma nieco do zaproponowania, jeżeli chodzi o inspiracje i aranżacje wnętrz. W nieco wyższych mieszkaniach czy domach dużą popularnością zaczynają się cieszyć antresole, które pozwalają dość znacznie poszerzyć powierzchnię użytkową. Tego typu antresola w domu to doskonały sposób na zrobienie miejsca do spania, pokoju do pracy czy też pomieszczenia na różne rzadziej stosowane przedmioty. Za to na dole jest dużo miejsca, jakie da się w

schody

Autor: Nice
Źródło: Nice

interesujący i pożyteczny sposób zaaranżować.

Sposobów na wykonanie antresoli będzie praktycznie tyle, ile osób będzie ją u siebie chciało postawić. Dość często wykorzystywane jest drzewo, nadające ciepłego, przytulnego charakteru, dużą popularnością cieszą się także wersje z betonu i stali. Niezwykle ważne w takim projekcie są schody na antresolę, po jakich da się na nią wejść. Powinno się je zaplanować w takim miejscu, aby były wygodne i bezpieczne w użytkowaniu, a jednocześnie nie zajmowały zbyt dużo powierzchni w dolnej części mieszkania. Drewno, choć wyjątkowo piękne, ma też jedną istotną wadę. Trzeba o nie dbać i je pielęgnować, aby nie doszło do zagnieżdżenia w nim insektów drewna, zwanych kołatkami domowymi. Wyjątkowo ważne jest to w przypadku antresoli właśnie. Przed zakupem nieruchomości z drewnianą antresolą, warto sprawdzić stan drewna, z którego jest ona zrobiona. Może się okazać, że wspomniany kołatek się w nim zagnieździł i powoduje nieodwracalne szkody w materiale.

Źródło informacji – link