Blaszane garaże – jak wiele kosztują? Jak je wykonać? Radzimy w zakupie

2 stycznia 2020 Off By admin
Blaszane garaże – jak wiele kosztują? Jak je wykonać? Radzimy w zakupie
W ostatnich latach mogliśmy spostrzec rosnące zainteresowanie garażami blaszanymi. Te względnie lekkie konstrukcje to dobry sposób na zabezpieczenie samochodu. Zakup ich jest dużo tańszy od kosztów budowy klasycznego, murowanego garażu o takich samych parametrach. Mało tego, budowa garażu blaszanego nie jest obłożona tyloma przepisami prawnymi, a niektóre tego rodzaju konstrukcje można wykonać bez zezwolenia na budowę.

Jedną z podstawowych zalet które posiadają garaże blaszane jest niski koszt kupna. Niektóre osoby podejmują się samodzielnego postawienia tego typu konstrukcji, co przynosi dodatkowe oszczędności. Nie bez znaczenia jest też czas. Budowa podobnego garażu nie powinna przewyższyć jednego tygodnia – wejdź po więcej. Jeżeli zdecydujemy się na zakup gotowego garażu na zamówienie, wówczas czas oczekiwania wyniesie blisko dwóch tygodni. Garaże blaszane o typowych wymiarach są dostępne od ręki i można je sprowadzić na posesję w ciągu jednej doby. Drugą wartością lekkich garaży blaszanych jest możność ich przewożenia a także przemieszczania. Poniektóre niewielkie garaże blaszane są budowane bez odpowiednich, stałych podłoży. Dzięki temu można je łatwo przemieścić czy przetransportować w inny punkt posesji – . Niestety, konstrukcje te są również obarczone szeregiem defektów. Tego typu garaże blaszane są leciutkie – niesie to zagrożenie ich uszkodzenia w trakcie gwałtownych nawałnic. Inną niedogodnością będzie słabe zabezpieczenie mienia. Blaszane ściany nie stanowią zadowalającego zabezpieczenia przed złodziejami. Trzecia zła strona tyczy się konstrukcji nieocieplonych. W ich środku panuje jednakowa temperatura jak na zewnątrz. Zatem nasz pojazd będzie zabezpieczony jedynie przed opadami atmosferycznymi, zaś zimowe przymrozki mogą przysporzyć nam wielu kłopotów.

Koszt budowy garażu dwustanowiskowego jest uzależniony od kilku czynników tj. jakość blachy, wariant zadaszenia, a także od wysokość całej budowli. Najtańsze garaże blaszane wykonane z cienkiej, niemalowanej blachy jak też z dachem jednospadowym można kupić już od tysiąca złotych. Jednak znacznie trwalsze i funkcjonalniejsze będą garaże wykonane z grubszej, ocynkowanej blachy. Cynk stanowi warstwę ochronną, która chroni garaż (zobacz sklepmardrew.pl) przed korodowaniem i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych – więcej informacji przeczytasz tu: Wawsystem. Najbardziej kosztowne są dobre jakościowo garaże ocieplane, które są funkcjonalniejsze i znacznie bardziej szykowne aniżeli ich odpowiedniki nieocieplone.