Bardzo tanie nocowanie – czyli jak zwiedzić świat, ale nie zrujnować portfela?

15 listopada 2019 Off By admin
Bardzo tanie nocowanie – czyli jak zwiedzić świat, ale nie zrujnować portfela?
Na całym świecie jest bardzo wiele miejsc, które można zwiedzić i w których można zapomnieć o codziennych sprawach. Wczasy najczęściej wiążą się z wydatkami na noclegi, jedzenie i wszelkiego rodzaju bilety. Czy można wyrwać się na wczasy i za noclegi nie zapłacić ani grosza? Można. Ale jak to zrobić? Na to pytanie odpowiada jedno krótkie, angielskie słowo: couchsurfing.

Kilka portali internetowych łączy osoby z całego świata, które udostępnią swoje domy lub pokoje osobom, które chcą zwiedzać cały świat i zamiast sypiać w hotelach, hostelach lub pensjonatach, chcą zasmakować nieco przygód i spać pod dachem nieznanych sobie przedtem ludzi.

Couchsurfing to właśnie nocowanie kogoś obcego we własnym domu.

Ciekawisz się tym tematem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej (http://www.ckim.pl/) o tym wątku w następnym tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Ten typ turystyki nadaje się dla wyjazdów w pojedynkę, z partnerem albo całą rodziną – jeśli tylko osoba, która zapewnia nam gościnę, wyraża na to zgodę. W jaki sposób poszukać takich możliwości? Sposobów jest kilka – albo znaleźć nocleg w mieście, w którym chcemy się zatrzymać, albo wybrać państwo, które chcemy zobaczyć na przykład Portugalię, a w niej jakąś uroczą miejscowość, w której ktoś będzie chciał nas przenocować w terminie, który sobie wybraliśmy. Można zdecydować się na jeszcze inną opcję – wybrać na początku termin wakacji a potem znaleźć osobę, która w tym czasie może nas ugościć. Wcześniej dobrze jest korespondwać przez jakiś czas albo zgadać się na skype z osobą, która będzie nas gościć lub którą my będziemy gościć u siebie, aby trochę się rozeznać, czy się polubimy. Warto też wypytać o kilka rzeczy powiązanych z naszym pobytem, między innymi ułatwiających pakowanie, zaplanowanie wydatków lub spędzanie wolnego czasu i atrakcje turystyczne. Osoba znająca od małego swoje miasto, okolicę i swój kraj, na pewno podpowie więcej ciekawych rzeczy niż niejeden przewodnik.

A co otrzymamy w zamian? Dołączenie do bazy couchsurferów i umożliwianie nocowania w naszym domu.

Jeżeli interesuje Cię problematyka omawiana w niniejszym tekście, sprawdź pełną ofertę, a na pewno okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

Nowe znajomości, które z czasem mogą przerodzić się w zupełnie inną relację. Podszkolenie języków obcych, poznanie innych kultur, regionalnej kuchni i miejsc oczami tubylców. Drobne dobre uczynki jako sposoby odwdzięczenia się za gościnę też są mile postrzegane. I – być może – zyskamy miejsce, do którego jeszcze powrócimy na kolejny urlop a jego właściciel przyjedzie w nasze strony z rewizytą?