Aranżacja pomieszczeń za pomocą fototapet

7 lutego 2020 Off By admin
Aranżacja pomieszczeń za pomocą fototapet
Jak sprawić, ażeby mały korytarz sprawiał wrażenie nieco szerszego, natomiast malutka alkowa zyskała nieco ponadplanowych metrów?
Nic tak nie zwiększa wizualnie małych mieszkań, jak poprawnie dobrana fototapeta czy też naklejka ścienna.

Podpowiemy Wam dziś jakie wzory, motywy i odcienie najodpowiedniej dobrać, by oszukać nasze oczy i zmysły i uzyskać rezultat dodatkowej przestrzeni. Pierwszym i niezawodnym sposobem na ciekawy rezultat wizualny w pomieszczeniu będzie fototapeta z perspektywą. To fototapety bądź naklejki ścienne z motywem ścieżki, uliczki albo alejki. Sprawdźcie sami, jak malownicze włoskie uliczki czy też poetyczne alejki cudownie stworzą iluzję głębi, jaka przyda przestrzeni.

Zaciekawił Cię ów opis? To rewelacyjnie! Kolejne tak samo świeże wątki znajdziesz pod podanym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://www.miloni.pl/nowoczesne-stoly-drewniane/stoly-do-jadalni).

Analogiczny rezultat możesz otrzymać wykorzystując fototapety w geometryczne, abstrakcyjne wzory.

urządzanie

Autor: Myrone Delacruz
Źródło: http://www.flickr.com
oryginalne półki

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym, identycznie efektownym jak też skutecznym sposobem będzie fototapeta z tematem widoku. Ładne krajobrazy, otwarte a także duże przestrzenie, jak przykładowo widoki miast, góry czy też egzotyczne plaże tworzą odczucie, że nasza ściana staje się jak wielkie okno otwarte na świat. Inny trik, który możemy wykorzystać, jest to fototapeta w paski.

Zaintrygował Cię prezentowany tu materiał? Jeśli tak, warto zobaczyć tutaj (http://glazurex.com.pl/podlogi-drewniane/) pozostałe ciekawe teksty, gdyż one również są godne zainteresowania!

Być może ów motyw nie będzie tak olśniewający jak dwie poprzednie propozycje, lecz z pewnością taka fototapeta doskonale sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych. Pamiętajmy o regule, iż paski pionowe wizualnie podnoszą wnętrze, z kolei poziome spowodują, że wnętrze będzie szersze. Następnym sposobem będzie wykorzystanie mocy, jaka drzemie w odcieniach i kontrastach.

Wszyscy prawdopodobnie znają fundamentalną regułę, że jasne barwy optycznie powiększają mieszkanie, zaś ciemne zmniejszają je. A zatem, by uzyskać rezultat ponadplanowej powierzchni selekcjonujmy fototapety w jasnych odcieniach dla przykładu fototapety kwiaty w pastelowe, delikatne wzorki.