Angielski to wielce ważny język obecnego globu

4 listopada 2021 Off By admin
Angielski to wielce ważny język obecnego globu
Przyszło nam żyć w szczególnie interesującej epoce. Obecna technika ofiarowuje nam możliwości, o których nawet nie śniło się naszym dziadkom. Wielka przepaść oddziela nawet lata młodości naszych rodziców a czasy, w których dojrzewamy my.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com

Nastolatkowie z ostatnich dekad wieku gromadzili pocztówki dźwiękowe, nagrywali popularne piosenki z radia na taśmy i uzgadniali terminy spotkań bez użycia linii stacjonarnych.

To nie kres interesujących postów. Masz ochotę na kolejne? W takim razie przypinam tutaj mój odsyłacz (http://drlaptop.pl/czesto-zadawane-pytania/) do nowej strony. Przeglądaj bez limitów.

My tymczasem mamy do dyspozycji nie tylko komórki, ale i Internet razem z jego niewyczerpanymi zasobami muzyki, pocztą elektroniczną i wszystkimi aplikacjami upraszczającymi kontakt na odległość.

Dziś utrzymuje się, że pojawienie się międzynarodowej sieci i udostępnienie jej dla zwykłych użytkowników miało największy wpływ na sposób ludzkiego życia w XXI stuleciu. Oprócz rewelacyjnych technik komunikacyjnych, Internetowi zawdzięczamy także udogodnienia w zgoła innych aspektach naszej egzystencji. Wyprawę do placówki bankowej wymieniliśmy na parę kliknięć myszy, a internetowe sklepy czy portale licytacyjne otwierają przed nami wachlarz towarów z całego świata.

Efektem wynalezienia Internetu, który wielu ludzi ocenia negatywnie , jest ekspansja języka angielskiego w prawie wszystkich wymiarach życia. Duża część witryn w sieci posiada wyłącznie anglojęzyczne wersje, serwisy muzyczne osaczają nas amerykańskimi oraz angielskimi kawałkami, a do rodzimej mowy Internautów wkraczają anglicyzmy. Nie zaskakuje zatem fakt, że osoby nie operujące językiem Szekspira mogą czuć się niezbyt komfortowo w sieci i w obecnej rzeczywistości.

Zaglądnij na stronę twórcy. Nakłaniamy Cię usilnie! A to przez to, że czeka tam na Ciebie masa dodatkowych oraz zajmujących szczegółów.

Zobacz więcej: .

nauka angielskiego

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com

Pokolenie naszych rodziców zapewne zalicza się do tej grupy. Przed kilkoma dekadami normą było nauczanie w placówkach edukacyjnych różnego szczebla tylko języka rosyjskiego. Nieliczni szczęściarze mieli okazję zaznajomić się z angielską gramatyką i leksyką. Nic straconego!Wszystko da się nadgonić! Pomocą dla takich osób może być intensywny kurs angielskiego, który w krótkim czasie zniweluje nasze braki i umożliwi przyjemne surfowanie po sieci. Wrocław i inne wielkie ośrodki miejskie organizują takie kursy dla swych urzędników.