Ametyst – a więc, dosłownie: skałka przeciwko Upiciu się

12 października 2020 Off By admin
Ametyst – a więc, dosłownie: skałka przeciwko Upiciu się
Niemalże każdy poprzez pewien okres swego życia interesuje się znaczeniem imion, co znaczą snów, czy znaczeniom skałek. Bywa to powiązane z naszym zamiłowaniem do rzeczy nawet i „magicznych”, które to ukazują się w codziennym egzystencji.

Nie inaczej jest z skałką o nazewnictwie: Ametyst. Co warto na jego temat wiedzieć, poza faktem, iż ma piękny fioletowy kolor? Co oznacza zawarte wewnątrz temacie określenie: „kamień przeciwko Upiciu się”? Tego wszyściutkiego i jeszcze więcej po dowiadujesz się z naszego pisanego dzisiaj felietoniku!
opony zimowe

Autor: Larry Pieniazek
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już zostało wspomniane wewnątrz wstępie, kamień (zobacz: kamień sztuczny) o nazwie Ametyst ma w posiadaniu fioletową barwę (chociaż również ukazuje się w kolorystyce purpurowym, albo fioletowo-purpurowym), lecz to nie finisz jego wyglądu. Ów skałka może pokazywać się pod bardzo wieloma formami także rozmiarami – wszystko bywa uzależnione od szlifu, czy rozmiarów danej bryłki. dobrze tutaj od razu napomknąć, iż ametyst bywa minerałem, który to używamy tylko jako ozdóbkę (w postaci skałki szlachetnego) wewnątrz jubilerstwie. Z jakiego powodu jednak jest przezywany skałką na nachlanie się? A więc, jest to powiązane wraz z mitologią, dokładnie mitologią rzymską, w której istnieje legenda, która mówi, iż istniała nimfa o imieniu Amethis, w której był zakochany cały czas uPITy bóg Bachus, który ją prześladował. Bogini Dianka przejęta losem zrozpaczonej nimfy przemieniła ją w piękny klejnot (sklep ze szmaragdami), którego Bachus obdarzył siłą ujarzmiania oraz pokonywania pijaństwa.

Nawet sporo latek później starożytni stworzyli puchar wraz z ametystu, by nie jedynie ustrzec się przed pijaństwem, ale również aby zniwelować działanie trucizn, które to mogłyby się w nim znaleźć.