akcesoria AGD

5 marca 2022 Off By admin
akcesoria AGD
W każdym sporym sklepie elektronicznym jest część skupiająca się wokół tzw. artykułów gospodarstwa domowego, znanych powszechnie pod skrótem AGD. Do tej grupy urządzeń należą wszelkie te akcesoria, które w dużym stopniu ułatwiają egzystencję, albo po prostu tworzą najważniejsze wyposażenie każdego mieszkania.

Lodówka z serii Grand

Autor: Samsung Electronics Polska Sp. z
Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Do tego rodzaju przedmiotów zalicza się między innymi pralki, lodówki, kuchenki gazowe bądź elektryczne lub zmywarki. Do sprzętu gospodarstwa domowego zalicza się też małe przyrządy – odkurzacze, miksery itp. Na rynku istnieje parę przedsiębiorstw, które specjalizują się w wytwarzaniu wyłącznie tych podstawowych elementów. Pomimo różnic technologicznych w ich wytwarzaniu, półki te wytwarzają wszystkie typy urządzeń AGD oraz odpowiednie akcesoria.

Kuchenka i chłodziarka

Niektórym wydaje się, że chłodziarki czy kuchenki nie są zróżnicowane a ich sprzedaż nie jest wysoka. Innowacyjne fabryki wyspecjalizowane w wytwarzaniu artykułów gospodarstwa domowego mogą wyprodukować około kilku tysięcy tych urządzeń każdego dnia. Różnica w jakości wykonania takich urządzeń może być odczuwalna dla portfela – przyrządy wyższej klasy charakteryzuje przykładowo mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Chłodnia

Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com

Przepisy Unii Europejskiej wymusiły na firmach produkujących taki sprzęt umieszczanie drobiazgowych danych o zużyciu prądu i pozostałych istotnych parametrów wszystkich urządzeń (jak np. zużycie wody w sytuacji zmywarek). Niedługo te standardy będą obowiązywały także w odniesieniu do odkurzaczy, gdzie producenci będą musieli podać m.in. czystość powietrza(zobacz czyszczenie wentylacji) wydobywającego się z urządzenia. Żeby to było jak najczystsze, potrzebne są wysokiej jakości filtry i worki o odpowiednim kształcie.

Akcesoria do przyrządów

Każda firma ma w sprzedaży też akcesoria do własnych towarów – jak wspomniane worki czy akcesoria filtrujące do odkurzaczy, dodatkowe półki do lodówek czy inne podobne elementy. Działają również firmy wyspecjalizowane w produkcji samych akcesoriów – przykładowo spółki wytwarzające detergenty do zmywarek jak np. sól czy profesjonalne tabletki do zmywarek.

Oprócz tego oferuje się bardzo dużo elementów zamiennych do przyrządów – końcówki do odkurzaczy, zwijacze kabli czy silniki do pralek. Żeby odszukać lokalnego sprzedawcę takiego sprzętu w okolicy, trzeba w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę zawierającą lokalizację, np. części agd w Gdańsku – na stronie Wyszukiwarka wyświetli wtedy mapę z umieszczonymi na niej wszystkimi punktami oferującymi takie części w danym mieście.