Adwokat czy też radca prawny? Sprawdzamy kogo wybrać

12 grudnia 2019 Off By admin
Adwokat czy też radca prawny? Sprawdzamy kogo wybrać
Separacja? Sprawa karna ? A może nieuczciwy partner biznesowy? Do kogo zgłosić się do adwokata czy radcy prawnego?
Czym odróżnia się sędzia od prokuratora umie wskazać w zasadzie każdy.

Z odróżnieniem adwokata od radcy prawnego jest już jednakże nieco gorzej. Nic w tym zadziwiającego w minionych latach można było spostrzec dążność do zacierania różności pomiędzy tymi dwoma fachami. Nie zmienia to jednak faktu, iż są to w dalszym ciągu dwa autonomiczne zawody.

Niedawno pojawiała się nowa, bardzo atrakcyjna oferta – aby ją ujrzeć, kliknij tutaj i spójrz na ofertę (https://www.maximgroup.pl/laptopy-lenovo) a z pewnością się nie rozczarujesz.

Z punktu spostrzegania typowego obywatela istotne ażeby wiedzieć do kogo zwróć się po wsparcie.

pomieszczenie magazynowe

Autor: Bob Mical
Źródło: http://www.flickr.com

Zajęcie radcy prawnego opiera się głównie na udzielaniu rad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych a również przygotowywaniu projektów prawnych akt. Radca występować może również przed sądami i urzędami. Zarówno radca prawny jak także adwokat uznani są za profesje zaufania publicznego. Warto tutaj jednakże zaznaczyć, że radca prawny może zostać zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Dlatego jeżeli na przykład biznesmen potrzebuje mieć etatowego jurystę musi poszukiwać go wśród radców prawnych. Głównym zadaniem adwokata jest z kolei świadczenie prawnej pomocy, w szczególności udzielanie rad, przygotowywanie opinii prawnych a także przygotowywaniu projektów prawnych akt. Adwokat najczęściej posiada swe wizytówki Radca prawny podobnie jak adwokat (sprawy rozwodowe wrocław) może występować przed sądami oraz urzędami.

Gdzie czyli różnica? Jak wzmiankowano wyżej adwokat nie może zostawać w stosunku pracy oraz może wykonywać własny fach tylko w drodze działalności gospodarczej czy też jako udziałowiec spółki.