Tag: dokument

dokument

Poszukujesz biura, które zrobi ci perfekcyjne tłumaczenie istotnych dokumentów? Dowiedz się, jak łatwo znaleźć je przez Internet

By admin
Teraz przetłumaczyć dokumenty nie jest trudno. A pomyśleć, iż jeszcze kilkanaście lat temu był to prawdziwy problem. W czasach PRL-u nasi rodacy – wtedy jeszcze w większości słabo znający języki obce – odcięci od świata może i nie potrzebowali tak bardzo tłumaczy, jak dziś, jednakże pomijając owy fakt, ich odnalezienie było często niemożliwe. Całe szczęście wszystko się zmieniło. I wreszcie wystartował w pełni i kapitalizm, i handel między państwami, i potrzeba znania języków. Pomimo tego wszystkiego, kiedy stajemy przed koniecznością przetłumaczenia dokumentów, myślimy; „Co teraz?”. A przecież starczy tylko kilka ruchów…

Pracownicy niezbędni i pożądani

By admin

W każdej praktycznie firmie mamy do czynienia z fakturami, które pełnią ważną rolę. Często dostajemy je od innych firm i w wielu sytuacjach to właśnie my musimy je przekazywać. Warto więc zabiegać o to, by ich obsługą zajmowały się odpowiednio wykwalifikowane osoby, które posiadają niezbędną wiedzę.

W których sytuacjach potrzebne może być tłumaczenie przysięgłe

By admin
Tłumacz przysięgły jest to osoba posiadająca specjalne upoważnienia do potwierdzania zgodności tekstu skreślonego w jakimś języku, z jego wykładnią. Oczywiście profesja tłumacza nie polega jedynie na przystawieniu stempla „stwierdzam zgodność „, trudni się on na początek przetłumaczeniem tekstu, a dopiero potem jego zgodność z oryginałem uwierzytelnia własną imienną pieczęcią.

Przez jaki czas należy przechowywać różne firmowe akta?

By admin
W każdej korporacji powinien panować ład i nie chodzi tutaj o to, że powinno być w każdym miejscu posprzątane. Trzeba troszczyć się o to, aby porządek panował również u księgowej i w dziale zleceń i we wszystkich wydziałach w firmie.
Istotne jest, aby dokumenty szybko obiegały w korporacji przez działy, jakich dotyczą.

Właściwości dokumentu GOST

By admin
Choć coraz częściej spotkać się można z certyfikatem EAC, obowiązującym na obszarze Unii Celnej, to jednak nie wszyscy kojarzą standardy GOST funkcjonujące na terenie Federacji Rosyjskiej.

Jeśli kupisz dom warto udać się do notariusza

By admin
Jest wiele kwestii w naszym życiu, które ustanawiane są prawem, czasami nic nie trzeba robić żeby ono trwało, mimo wszystko czasami jest tak, że musimy załatwić niezbędne pisma, które będą zapewniały nasze prawa i jednocześnie będą wszystko zawierały w formie prawnej. Przez to właśnie ciągle należy kontaktować się z najwspanialszymi adwokatami oraz notariuszami, gdyż jedynie wówczas będziemy mieli szansę posiadać świadomość, iż całość jest zorganizowana tak jak stać się powinno.

Jak zostać tłumaczem?

By admin
Dla absolwentów obcych filologii, jacy studia wyselekcjonowali inspirowani swoją predyspozycją do języków obcych i przekładów, praca w rzetelnym biurze tłumaczeń jest niczym spełnienie zawodowych marzeń.

Posiadasz firmę przewozową? Zatroszcz się o raport intrastat

By admin
Odkąd Polska została wybrana w poczet krajów Unii Europejskiej, całkiem dużo zmieniło się na jej obszarze. Dzięki temu mnóstwo przedsiębiorców mogło zacząć współprace z europejskimi firmami, gdyż przewóz produktów w obrębie Unii jest znacznie ułatwiony.

Dlaczego gadżety reklamowe tak dobrze się sprawdzają? Jakie są przykłady tychże gadżetów?

By admin
Sposobów na zareklamowanie własnego biznesu jest bardzo wiele. Wiele osób zleca ten temat specjalistom, jacy wszystkim za nas się zajmą. Firmy świadczące takie usługi wiedzą, jak dotrzeć do możliwego odbiorcy oraz jak sprawić, aby nasza spółka zakorzeniła się dobrze w przestrzeni publicznej.
Na pewno ważne jest, by nasza marka zaczęła być znana.