Czym się charakteryzują meble wytwarzane z gotowych stelaży, które można coraz częściej spotkać w sprzedaży.

Meble są produkowane na różne sposoby. Na przykład wszelkie komody, szafy i szafki najczęściej będą miały kształt zrobionych z drewna lub płyt skrzynek, na których montuje się następnie drzwiczki, półki i pozostałe elementy.
przestronna sypialnia
Autor: Prayitno / Thank you for (6 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com


Za to rozmaite meble tapicerowane, takie jak łóżka, kanapy czy fotele, mają w sobie stelaże, na jakie później nakłada się obicie czy piankę. Tym sposobem mebel (https://www.meblemagnat.pl/biblioteczki-drewniane-sosnowe) tego typu można przygotować w wielu wersjach kolorystycznych, wystarczy tylko zmienić obicie na takie, które podoba się klientowi. Stelaże meblowe do mebli tapicerowanych niejednokrotnie są produkowane przez niezależnych producentów i można je po prostu zakupić gotowe, co stanowi duże ułatwienie dla producentów mebli. Znacząco bowiem zmniejsza czas produkcji kompletnego mebla, pozwalając na szybsze dostarczenie go do kupującego.


Z gotowych stelaży coraz częściej zaczynają też korzystać producenci mebli biurowych. Jeszcze do niedawna typowe biurko było złożone z płytowych lub drewnianych nóg, na których przymocowany był blat. W całości konstrukcji obecne również były różne szuflady oraz szafki, co po przede wszystkim wymagało znacznie więcej pracy, a poza tym sprawiało, że taki mebel był ciężki i nieporęczny. Aktualnie coraz częściej wykorzystuje się różnego rodzaju stelaże do biurek do biurek, na jakich kładzie się blat roboczy o odpowiedniej wielkości.
Zamiast wbudowanych szafek stawia się niewielkie komody na kółkach, które można bardzo łatwo przesunąć w inne miejsce. Rozwiązanie tego typu jest znacznie szybsze w produkcji a równocześnie znacznie bardziej mobilne i wygodne.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer