Najprzyzwoiciej wybrane opony letnie

Każdy właściciel auta wie, że opony musi zmieniać dwa razy w roku. Dla tych, którzy nie używają opon wielosezonowych, wiosna to czas zmiany opon. Idealnedobranie właściwych opon do auta jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa kierowcy i współpasażerów.
odlewnia


Opony letnie z kierunkowym bieżnikiem, umożliwia kierowcy bezproblemową jazdę w trakcie chwiejnych warunków atmosferycznych. Taki bieżnik zapewnia prędkie odprowadzanie wody, a nowa mieszanina gumowa spożytkowana przy produkcji zapewnia dore przyleganie. Przez wdrożenie wyjątkowej technologii bieżnika gwarantuje właściwe odprowadzanie ciepła i zabezpiecza oponę przed szybkim grzaniem. Opony letnie charakteryzują się przede wszystkim doskonałymi osiągami. Takie opony ze względu na własną budowę określone są dla samochodów osobowych. Najprawidłowiej sprawdzi się w powszedniej jeździe po mieście, ale też prawidłowo służy na długich trasach. Wykorzystany w budowie opon blok barkowy o ogromnej wytrzymałości przyczynia się do płynności i stabilności opony w toku szybko pokonywanych skrętów. Kompozycja gumy w oponie letniej sprawia, że w wyższych temperaturach jest ona twardsza aniżeli ta zastosowana w oponie zimowej.


opony letnie
Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com


dom - obrazeczek
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Opony letnie i całoroczne odróżniają się rzeźbą bieżnika, mieszaniną gumy, oraz formą opony. Opona całoroczna posiada więcej lamel, co oddziałuje na lepszą przyczepność podczas jazdy po śniegu.
W lecie zwiększona liczba lamel oddziałuje na utratę sztywności opony, co z kolei oddziałuje na pogorszenie przyczepności. Opona gorzej hamuje, ma gorszą trakcję na suchej i wilgotnej nawierzchni.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer