Który oczyszczacz powietrza wybrać?

oczyszczacz powietrza jest to narzędzia elektryczne z układem filtracyjnym powietrza. Odpowiednie oczyszczacze powietrza są w stanie usunąć składniki smogu, jak także niemalże wszystkie alergeny, drobnoustroje jak też wirusy.
sprzedaż
Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com


Użytkownicy oczyszczaczy obserwują także dużą obniżkę kurzu w mieszkaniach. Na rynku osiągalnych jest szereg przyrządów, które kosztować mogą od paruset do kilku tysięcy złotych. Narzędzie oczyszczające ma za zadanie zatroszczyć się o to, ażeby w naszym otoczeniu było czyste powietrze. Co to jednak oznacza? Większość z nas spędza najwięcej czasu w domku, biurze, czy też innych pomieszczeniach zamkniętych. Niezależnie od tego, w jakim wnętrzu się znajdujemy, wszędzie tam są roztocza, mikroby, pył, sierść zwierząt, pyły, lotne związki organiczne. Przebywanie w takich wnętrzach, wdychanie zanieczyszczonego powietrza, pełnego trujących substancji nie jest dobre dla zdrowia ludzkiego. Obserwuje się podniesioną ilość zachorowań na schorzenia płuc, w tym POChP albo różnego typu stany alergiczne na obszarach z zanieczyszczonym powietrzem. Do tego badania statystyczne wskazują na znacznie większą umieralność w czasie występowania takich zjawisk jak na przykład smog. Szacuje się, że nawet co trzeci udar mózgu ma przyczynę w zanieczyszczeniach powietrza. Z pomocą przychodzą właśnie oczyszczacze powietrza, jakie mogą niwelować nieomalże 100% przytoczonych zanieczyszczeń z powietrza.


oczyszczacze powietrza
Autor: Marazzi
Źródło: INTERNITY


Większość oczyszczaczy usuwa zanieczyszczenia poprzez przepuszczenie ich przez filtr albo zestaw filtrów.
W poniektórych urządzeniach proces oczyszczania jest o wiele bardziej skomplikowany, wymagający wstępnej jonizacji zanieczyszczeń, celem ich przyciągnięcia poprzez przeciwnie naładowane powierzchnie czy też ich rozkładu do niegroźnych substancji.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer