Z jakiego powodu plakatowanie to bardzo atrakcyjna oraz niedroga forma reklamy?

W dzisiejszych czasach na każdym kroku stykamy się z jakąkolwiek formą reklamy. Od niej m.in. jest zależna także cena za jej rozpowszechnianie. Dlaczego? Zasada jest łatwa: do im liczniejszej grupy prawdopodobnych klientów dociera przekaz reklamowy, tym opłata jest wyższa.




Jest ona też zależna od wymiaru promocji, jeśli ta jest dystrybuowana w formie materialnej. Niezłym przykładem, w odróżnieniu do np. reklamy radiowej, istnieją różne promocje w gazecie, ulotce lub na plakacie. Szczególnie to ostatnie wyjście, czyli plakatowanie jest ciekawym konsensusem między fizyczną wielkością reklamy, a jej ceną. Jak wiemy, plakaty mogłyby mieć różną wielkość, wszakże na ogół są one na tyle duże, ażeby zdołać na początkowy rzut wzroku dowiedzieć się, czego dany afisz dotyczy. A mogłoby być to dosłownie wszystko. Od reklamy jakiegoś produktu przez reklamę jakiegoś wydarzenia kulturalnego do danych o jakiejś akcji dobroczynnej.


salon
Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com


Tego typu postać promocji daje każdemu odbiorcy okazję spokojnego zapoznania się z wiadomością, która umieszczona jest na takim plakacie. Czasem ten jest wiadomością o zaginięciu jakiegokolwiek domowego zwierzaka, czasami informuje o nadchodzącym czasie jakiegoś koncertu. Najbardziej ważne jest, żeby plakatowanie było przeprowadzane w miejscach do takiego celu dozwolonych, zatem np. na słupach promocyjnych czy też na tablicach z ogłoszeniami.




Czasem także szefowie różnorodnych marketów godzą się na umieszczanie plakatów na wejściach ich sklepów. Aby zlecić kolportaż plakatów, należałoby zgłosić się do szczególnej firmy, jaką nierzadko jest agenda marketingowa.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer