Panele o jakiej klasie ścierania można by układać w marketach?

Stawiając własny dom, powinniśmy wybrać, jakiego rodzaju posadzkę będziemy mieć we wszystkich pokojach. Tyczy się to tak kuchni, wszystkich pokojów a także toalety.


Drewniane podłogi są piękne i trwałe.
podłogi
Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com


Są one oznaką solidności i niezniszczalności. Na podłogę do pokoju można dobrać panele. Cały czas są udoskonalane metody ich wykończenia. Obecnie możemy dobrać typ drewna, jaki byłby zewnętrzną powłoką paneli. Są to wyprodukowane z drewna panele, które posiadają konstrukcję trójwarstwową. Stworzono je jako alternatywa dla drewna. Panele drewniane możemy dziś kupić zrobione z postarzonego drewna, które przypomina drewniane (https://www.kabus.pl) podłogi w starych budynkach. Co poniektóre panele - (wejdź twoje-fototapety.pl/panele-szklane/50045-Miasta.html) poddawane są termicznej obróbce, która sprawia, że odcień paneli staje się ciemniejszy. Szczotkowanie paneli powoduje, że wtarta w nie uprzednio bejca pięknie podkreśla słoje drzewa. Można też kupić panele, jakie posiadają na brzegach ciemniejsze linie, jakie mają upodobniać je do podłóg na starych okrętach. Drewniane panele są poddawane także wybielaniu. Dzięki takiemu zabiegowi panele zachowują naturalną barwę drzewa, jednak odcień jego jest znacznie jaśniejszy przez co podłoga wygląda na wypłowiałą.


drewno
Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com


Obecnie można dobierać panele z zewnętrzną warstwą, która wykonana jest z jednego z kilkudziesięciu rodzajów drzewa. Mogą być panele z drewna polskiego a także z egzotycznego. Powierzchnia paneli pokryta jest lakierem lub woskiem. Mogłaby być półmatowa lub lśniąca. Im wyższa klasa ścieralności paneli, tym korzystniej. Najbardziej wytrzymała na ścieranie jest klasa A5.
Wytrzymałość na starcie ich jest tak ogromna, że można by układać je też w sklepach. Wytrzymałość paneli na odkształcenia istotna jest w jakimkolwiek wnętrzu. Rdzenie paneli wykonuje się z płyt HDF, jakie spełniają najwyższe wymagania. Wytrzymałe są one na nacisk dla przykładu wysokich obcasów.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer