Czy przeprowadzenie ceremonii ślubnej w plenerze jest w naszym kraju możliwe?

W naszym klimacie organizacja ślubu w plenerze nie jest tak popularne, co w poniektórych innych państwach. Z drugiej strony nie są one całkowicie nieosiągalne, gdyż w każdym przypadku będą odznaczać się czymś, co jest niedostępne dla najbardziej wykwintnej nawet restauracji.
człowiek
Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com


ślub w plenerze
Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com


Będzie tak zawsze, bez względu na miejsce zamieszkania. Jeśli podjęliśmy już z narzeczoną decyzję o wybraniu tego typu właśnie ceremonii, powinniśmy zawczasu starannie przeanalizować zakres wymaganych czynności, a także odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Pozostaje jeszcze sprawa, czy ślub (soapbubble.pl) w plenerze miałby być ślubem kościelnym, czy też cywilnym. Z otrzymaniem cywilnego nie powinno być żadnych kłopotów, ponieważ od 2013 r. Urzędy Stanu Cywilnego za dodatkową opłatą 1000 zł, mogłyby udzielać ślubów poza urzędem USC.


wazony dekoracyjne
Autor: marneejill
Źródło: http://www.flickr.com


Jeżeli jednak miałby to być ślub kościelny, to uzyskanie niezbędnej zgody może być trochę bardziej skomplikowane. Należy bowiem szczerze umotywować przyczyny, które powodują, że pragniemy zawrzeć związek małżeński poza kościołem. Prawidłowo jest mieć też poparcie kapłana, który miałby udzielić ślubu. Na szczęście obecnie władze kościelne coraz częściej wymaganej zgody udzielają. Trzeba zaproponować miejsce, w którym miałaby się odbyć ceremonia, choć należy pamiętać, że nie mogłyby być one w jakikolwiek sposób obraźliwe dla powagi organizacji Kościoła. Poza wszelakimi konwencjonalnymi dokumentami, trzeba również dostarczyć zgodę posiadacza gruntu, na którym miałby się odbyć ślub.
Po otrzymaniu zgody należy przestrzegać wszystkich wymogów, które są stawiane czy to przez Kościół, czy to przez USC. Bywają one przeróżne, jednak zawsze musimy wybrać miejsce do powieszenia krzyża lub godła.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer