Czy fotowoltaika jest zyskowna?

Nie powinniśmy mieć złudzeń co do wzrastających opłat energii elektrycznej. Na nieszczęście, z różnorodnych powodów jest to kierunek stały. Możliwe że zastanawiasz się, jak oszczędzić na energii ? Z pomocą może przybyć inwestycja w małą elektrownię fotowoltaiczną.


mycie szyby witryny sklepowej
Autor: Liam
Źródło: http://www.flickr.com


Wybudowanie domowej elektrowni słonecznej umożliwia produkcję energii elektrycznej, która może być wykorzystywana na własne potrzeby albo wyprzedawana do sieci.


loteria


fotowoltaika elbląg
Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
Intensywność promieniowania słonecznego docierającego do nawierzchni globu, zależy od wielu czynników: szerokości geograficznej, pory roku, wysokości słoneczka nad widnokręgiem, stanu zanieczyszczenia powietrza i usytuowania przedmiotów na powierzchni globu. W naszym kraju przeciętna roczna liczba blasku słonecznego, spadającego na równinę ziemi, wynosi blisko 1000 kWh/m2. Poszczególne regiony państwa są zróżnicowane pod względem moce promieniowania słonecznego.


Stawiając na instalację fotowoltaiczną dobrze jest brać pod uwagę zróżnicowane warunki nasłonecznienia w poszczególnych regionach. Inwestując w swoją elektrownię słoneczną osiągamy możliwość wykorzystywania wyprodukowanej energii na potrzeby własne. To najprostszy sposób spożytkowania energii słonecznej. Przy obecnych cenach energii jest to gospodarność w przybliżeniu 0,5-0,6 PLN / kWh. To więc niebanalna korzyść. inwestor osiąga w ów sposób więcej niż mógłby obecnie otrzymać wyprzedając energię na rynku.


Jakim sposobem znaleźć firmę trudniącą się montażem paneli słonecznych? Starczy w wyszukiwarkę wbić: fotowoltaika firmy.


Nie czekaj, to naprawdę się opłaci! Już dziś wbij w pecet wyrażenie: fotowoltaika Elbląg. Sporo ciekawych wiadomości przeczytasz pod tym linkiem oficjalne źródło.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer