Najpopularniejsze i najmodniejsze trendy oraz tendencje w aranżacji wnętrz.

Odcienie, które dominują w aktualnych trendach modowych to róż i błękit. Architekci wnętrz odstąpili od wykorzystywania odcieni depresyjnych i smutnych. Jeśli usługobiorcy nie lubią aktualnie popularnych kolorów mają możliwość prowadzić eksperymenty z mieszanką kolorów krzykliwych.


barierka
Kolory sugerowane przez architektów wnętrz (link do strony) mają mieć wpływ na samopoczucie i stan duchowy. Kolory te poprawiają humor i mobilizują do podejmowania wyzwań.


Odnośnie wystroju wnętrz królującym trendem jest wyposażanie domów wygodnie i komfortowo. Szczególną funkcję spełniają meble usprawniające życie w pośpiechu.


obecnie odchodzi się od nieprzyjaznych i chłodnych dekoracji. Mieszkania i domy mają pełnić funkcję spokojnej przystani dla zabieganych i zapracowanych ludzi, dlatego projektanci zdecydowanie częściej wybiorą zamontowanie wanny, wanna niż na zainstalowanie prysznica, a także prędzej skuszą się na komfortowe i wygodne fotele, niż na niewygodne i twarde krzesła.


Projektanci wnętrz czerpią inspiracje z doczesnego życia przeciętnego i typowego człowieka. Bacznie obserwują i analizują swoje otoczenie. Pragną uczynić lżejszym żywot swoich klientów, dlatego używają prostych metod i rozwiązań.


Reasumując, bieżące trendy i tendencje w architekturze wnętrz są nierozłącznie powiązane z wygodą i komfortem. Charakterystyczne dla obecnego stylu są nawiązania do natury. Kolorystyka ścian jest w naturalnych barwach bądź w tonacjach pastelowych. Ten trend od dawna jest popularny na zachodzie.


W Polsce osiąga coraz większą popularność i sławę, a także aprobatę i akceptację ze strony polskich projektantów wnętrz. Wnętrza przyjazne człowiekowi niebawem będą wszechobecne.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer