Angielski to wielce ważny język obecnego globu

Przyszło nam żyć w szczególnie interesującej epoce. Obecna technika ofiarowuje nam możliwości, o których nawet nie śniło się naszym dziadkom. Wielka przepaść oddziela nawet lata młodości naszych rodziców a czasy, w których dojrzewamy my.
Słowniki języka angielskiego
Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Nastolatkowie z ostatnich dekad wieku gromadzili pocztówki dźwiękowe, nagrywali popularne piosenki z radia na taśmy i uzgadniali terminy spotkań bez użycia linii stacjonarnych. My tymczasem mamy do dyspozycji nie tylko komórki, ale i Internet razem z jego niewyczerpanymi zasobami muzyki, pocztą elektroniczną i wszystkimi aplikacjami upraszczającymi kontakt na odległość.Dziś utrzymuje się, że pojawienie się międzynarodowej sieci i udostępnienie jej dla zwykłych użytkowników miało największy wpływ na sposób ludzkiego życia w XXI stuleciu. Oprócz rewelacyjnych technik komunikacyjnych, Internetowi zawdzięczamy także udogodnienia w zgoła innych aspektach naszej egzystencji. Wyprawę do placówki bankowej wymieniliśmy na parę kliknięć myszy, a internetowe sklepy czy portale licytacyjne otwierają przed nami wachlarz towarów z całego świata.

Efektem wynalezienia Internetu, który wielu ludzi ocenia negatywnie , jest ekspansja języka angielskiego w prawie wszystkich wymiarach życia. Duża część witryn w sieci posiada wyłącznie anglojęzyczne wersje, serwisy muzyczne osaczają nas amerykańskimi oraz angielskimi kawałkami, a do rodzimej mowy Internautów wkraczają anglicyzmy. Nie zaskakuje zatem fakt, że osoby nie operujące językiem Szekspira mogą czuć się niezbyt komfortowo w sieci i w obecnej rzeczywistości. Zobacz więcej: .


nauka angielskiego
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Pokolenie naszych rodziców zapewne zalicza się do tej grupy. Przed kilkoma dekadami normą było nauczanie w placówkach edukacyjnych różnego szczebla tylko języka rosyjskiego. Nieliczni szczęściarze mieli okazję zaznajomić się z angielską gramatyką i leksyką. Nic straconego!Wszystko da się nadgonić! Pomocą dla takich osób może być intensywny kurs angielskiego, który w krótkim czasie zniweluje nasze braki i umożliwi przyjemne surfowanie po sieci. Wrocław i inne wielkie ośrodki miejskie organizują takie kursy dla swych urzędników.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer